A Geuangenentransport over het Vondelplein, op weg van Natuurlijk was zij lang niet bij machte om alles goed te behartigen, hulp kon ze niet krijgen en er was dus ontzettend veel aan gelegen dat hij zou worden vrijgelaten. Met deze brief is zij naar Den Haag gegaan. Daar zat aan de Lange Vijverweg de Generaal-Staatsanwalt. Ze heeft hem de brief van de burgemeester overhandigd en het geval nog eens uitvoerig uitgelegd. Verschillende malen maakte ze daarna - telkens op een donderdag, want alleen dan was die functionaris daar aanwezig - de reis naar de Lange Vijverweg. De moeilijkheden op het bedrijf werden steeds groter en groeiden haar volledig boven het hoofd. Ondertussen was mijn vader overgebracht naar kamp Amersfoort. Daar in kamp Amersfoort waren een tiental barakken. In elke barak zaten ca. 500 gevangenen. Eenmaal per week werd de barak ontluisd, dan werden de gevangenen verdeeld over de andere barakken en moesten ze een nacht met zijn tweeën in een eenpersoonsbed. In het kamp werden de oppassers uit de gevangenen gerekruteerd: zo iemand kreeg een knuppel en dubbel eten en van hem werd verwacht dat hij de andere gevangenen genadeloos behandelde. Kapo's dus. Een aantal heel vervelende ervaringen SltuliSlnjj Oudorp :Il1 14 Kroniek van Oudorp juni 2012 rijker, waarvan ik u de details zal besparen, brak op een mooie morgen de zon door. Eind maart werden tijdens een ochtendappel een achttal namen afgeroepen, waaronder die van mijn vader. Zoiets betekende meestal dat je om een of andere reden het kamp ging verlaten! De Haagse reizen van mijn moeder hadden eindelijk succes. Voor ze naar buiten mochten, moest eerst de koppeninspectie plaatsvinden. Dat gebeurde bij de poort en Kotella2 nam die altijd zelf voor zijn rekening. Hij bekeek iedereen heel nauwkeurig en wanneer hij ergens maar een spoortje van vuiligheid op een hoofd zag - en die

Kroniek van Oudorp | 2012 | | pagina 14