Ai Op zoek naar de Middelburg(her) Stfditfn# m HUtnrisdil Oudorp Op dit weiland heeft de Middelburg gestaan IDe Middelburg tot leven brengen lil Oudorp kennen we drie burchten, de Orenburg, de Nieuwburg en de Middelburg. Van dwangburcht de Nicuwburg zijn in 1999 de funderingen bloot gelegd. Door. de bestrating die liierop is aangelegd zijn de contouren van de machtige burcht die hier gestaan heeft zichtbaar geworden. Velen vragen zich af waaróm dit ook niet met de Middelburg is gedaan. In de Alktnaaise Courant van 10 mei 1939 doet de heet ).<i.K. Renaud te VGravenhage een dringende oproep daartoe. In eén artikel gaar hij uitgebreid in op de (geschiedenis van de burchten in Oudorp en onderstreept het belang van opgraving van de Middelburg: Het zou hier al te lang vallen uiteen te zetten hoe 'groot bet belang van een wetenschappelijke opgraving zoti kunnen zijn; over het algemeen beeft het ook weinig zin de wenschelijkheid van een dergelijke onderneming te bepleiten, wanneer er toch geen mogelijkheden bestaan om tot verwerkelijking te brengen. Dat ik hier de aandacht op Middelburg vestig vindt zijn grond in het feit dat er inderdaad besprekingen gaande zijn. om dit Middeleeuwse complex op te graven. Men kan niet anders, dan deze plannen van harte toejuichen. Want het bodemonderzoek zal hier het onderzoek in de oude grafelijke archieven kunnen aanvullen, iets wat zeer zelden het geval is". De wens hier door de heer Renaud geuit is nooit bewaarheid geworden en van het resultaat van de besprekingen van plannen om de Middelburg op te graven is nooit meer iets vernomen. Maar we spreken ook van mei 1939, een jaar voor liet uitbreken voor oïlS land van de Tweede Wereldoorlog. En na die oorlog had men wel andere dingen aan het hoofd. Toch is het niet te laat om het onderwerp weer eens van stal te halen, want het idee is nog altijd heel aantrekkelijk. Daarom ondersteunt Stichting Historisch Oudorp de droom van Renaud door uit te spreken dat het fantastisch zou zijn als ook de Middelburg door opgravingen te doen weer tot leven zou komen. 2 Proost! Hebt u wel eens een glas Middelburgher gedronken? Dat kan nu als u een bezoek brengt aan bet Wijnhuis Oudorp, aan de Herenweg 81 in Oudorp. Hier vindt u diverse dranken onder de naam (en het etiket) Middelburgher in het schap. Het is al weer enige tijd geleden dat Ab Famis bij Stichting Historisch Oudorp aanklopte met het idee om een kruidenlikeur en jonge jenever onder tie naam Middelburhger op de markt te brengen. Vervolgens nodigde hij liet bestuur van de Stichting uit om deze bij Wijnhuis Oudorp re proeven. "Chapcau", klonk het toen: "Op de goede smaak en het fraaie initiatief. Proost!" KRONIEK VAN OUDORP |UN1 2011 45

Kroniek van Oudorp | 2011 | | pagina 45