A~i Stickling I HjttoHhCijl Oudoirp Wethouder Stom wees er in zijn toespraak op dat niet iedere dag kampioenen op het stadhuis werden uitgenodigd. Alleen AZ'67 had die eer genoten toen het in 1981 landskampioen werd. Omdat de jongens een bijzondere prestatie hadden verricht, waar ze terecht trots op mochten zijn, kregen ze één voor één een vaantje aangereikt. De Noord-Hollandse titel hield tevens een uitnodiging in om in Zeist op het KNVB-sportcentrum om de landstitel te komen spelen. In 1983 bracht een bus van de KNVB de jongens van de Middelburg en de supporters naar Zeist, waar zij een onvergetelijke dag beleefden. De meeste voetballertjes herinnerden zich niet zo zeer meer het uiteindelijke resultaat - tweede in de poule - maar des te meer de geweldige ontvangst hier. Tussen de middag kregen zij een lunch aangeboden en aan het einde van de dag schoven zij aan tafel voor een in hun ogen fantastisch diner, te weten patat, appelmoes en een half kippetje. Ook in 1986 trokken de kleine balkunstenaars van de Middelburg naar Zeist. Hierover is meer bekend. Zij waren ingedeeld in een poule van vijf. Het zat de jongens duidelijk niet mee in dit toernooi. De eerste wedstrijd tegen Twente werd met 1-0 verloren als gevolg van een penalty. Vervolgens was Noord Brabant te sterk (1-0) en eindigden de laatste twee wedstrijden tegen Leiden en Utrecht in een remise van respectievelijk Meisjesvoetbalteam uit 1985 van de Middelburg 1-1 en 2-2. Een eervolle derde plaats in hun poule was uiteindelijk de beloning. De meisjes van de Nieuwburgh deden in 1985 niet onder voor de jongens van de Middelburg. Nadat zij in april het kampioenschap van Oudorp en enkele weken later de provinciale titel in de wacht hadden gesleept, bracht een bus ook hen naar Zeist. Zij konden op het einde van de dag terugzien op een resultaat dat niet onverdienstelijk genoemd mocht worden. Kampioensteam van de Middelburg in 1983 in Zeist. Bovenste rij: Cor Dollé. Robert v.d. Hoed. Noël van Aarst, Marco Risa, Roland Kemner, Ron Wijnstekers en Reza Kamerbeek. Onderste rij: Patrick Smorenberg, Ben van Loon, Esat Kucközan. Marcel Kiewitt, Björn Folkers en Dennis de Rooy. Kroniek van Oudorp juni 2011 33

Kroniek van Oudorp | 2011 | | pagina 33