Stichting HbffftiKiil OtidiNp Dat veranderde in 1971 Vanaf dat jaar groeide het aantal scholen in Oudorp snel. Naast de twee hier boven genoemde scholen verrezen achtereenvolgens de Emmaüs, de Wilgenhoek, de Middelburg, de Hooge Weid en de Prins Willem Alexanderschool. De groei van het aantal basisscholen bracht de plaatselijke Oranjevereniging (de OVO) op het idee om in Oudorp zelf een schoolvoetbaltoernooi te organiseren op het complex van de voetbalvereniging Kolping Boys. Na een zeer positief verlopen vergadering met de scholen en de OVO werd besloten dat de OVO een jaarlijkse financiële bijdrage aan het toernooi zou leveren en dat de scholen dit zouden aanvullen met een jaarlijkse bedrag van tien gulden. Later sloten zich hier nog bij aan de Paus Johannesschool uit Sint Pancras, de Poortwachter van het Schermereiland en de Kampschool Vroneroord. Al zeer snel groeide het jaarlijks toernooi uit tot een gezellig, intiem en succesvol evenement. In 1983 droeg de Oranjevereniging de organisatie van het toernooi over aan de plaatselijke voetbalvereniging Kolping Boys. Zo werd ieder jaar in de maand april op twee vrije woensdagmiddagen door de Oudorpse jongens en vanaf 1980 ook door de meisjes in voorrondes enthousiast gestreden voor een plaatsje in de halve finales en de finales op Koninginnedag. Verschillende schoolteams hebben zich in die 25 jaar tot Oudorps kampioen mogen kronen. De St. Jozefschool (in 1972 verder gegaan onder de naam Boshoek en in 1995 de Regenboog) behaalde zes maal de Oudorpse titel. Tot ditzelfde aantal kwam de Middelburg uit de Oudorperpolder met dien verstande dat in de periode 1981 tot 1986 geen Oudorpse basisschool erin slaagde de suprematie van de Middelburg te doorbreken. Zes keer op rij werden zij kampioen. De Paus Johannes werd vier maal kampioen, terwijl de Vroneroord, de Wilgenhoek, de Emmaus en de Hooge Weid twee maal de kampioensbeker veroverden. De Nieuwburgh schreef in het laatste jaar van het Oudorps schoolvoetbal de Oudorpse titel op haar naam. Bij de meisjes behaalden de Nieuwburgh vanaf 1980 tot 1995 vijf maal de Oudorpse titel. De Prins Willem Alexander presteerde het drie keer, de Boshoek en de Middelburg twee keer en de Hooge Weid en de Wilgenhoek eenmaal. De laatste jaren werd ook in één poule, zowel bij de jongens als de meisjes, met zeventallen gespeeld, omdat er scholen waren die geen elftallen op de been konden brengen. De hier boven vermelde kampioenen zijn alleen de eersten van de elftallen. De competitie van de zeventallen werd als een bijprogramma gezien. Maar kampioen of niet, elk jaar werd er een elftalfoto aan elke kampioen uitgereikt. De negatieven zijn nog in het Kolping Boys archief te vinden. 1983-1986 Bij het schoolvoetbal vochten de jongens en meisjes in de finale niet alleen om de Oudorpse schoolvoetbaltitel, maar in het achterhoofd speelde ook mee dat zij bij winst afgevaardigd zouden worden naar de provinciale kampioenschappen van Noord Holland. Een hele eer voor de school. Op deze kampioenschappen, die ieder jaar in een andere plaats werden gehouden, waren de Oudorpse teams tegenstanders waar terdege rekening mee gehouden moest worden. Zo eisten de jongens van de Middelburg in 1983 en 1986 twee maal de provinciale titel voor zich op. Vooral de finale in 1986 op het terrein van Reiger Boys in Heerhugowaard tegen de Zandloper uit Koedijk moesten de Oudorpse jongens tot het uiterste gaan (1-0). Dat deze prestatie ook tot de Alkmaarse verbeelding sprak, blijkt wel uit het feit dat in dat jaar de twaalf kampioenen van de Middelburg en hun supporters een week later door de wethouders Stom en Douma op het Alkmaarse stadhuis werden 32 KRONIEK VAN OUDORP |UNI 2011

Kroniek van Oudorp | 2011 | | pagina 32