Ai Middelburg wederom kampioen schoolvoetbal Historie Oudorps schoolvoetbal, van 1971 tot 1995 OUDORP - In de finales om het Oudorps schoolvoetbalkampioen- schap zijn De Middelburg en De Wilgenhoek, respectievelijk bij de jongens en de meisjes, als winnaars uit de bus gekomen. De Middelburg pakte met een 2-1 overwinning voor l de vierde achtereenvolgende maal j de titel. - 1 In de jongens-finale kon De Wil Jenhoek geen einde maken aan de [suprematie van De Middelburg. De jongens van De Middelburg legden de basis voor de overwinning in de eerste helft. Reeds na vijf minuten opende Christiaan Schnell de score. Het betere veldspel leverde de Mid delburgers vlak voor rust een twec- de doelpunt op. Frans Visser schoot l van afstand raak. In de tweede helft drong De Wil- ihoek meer aan. Het resulteerde 'wit in een doelpunt, maar dat kwam te laat om De Middelburg 1 iog te verontrusten. Vier minuten ïoor tijd kwam de 2-1 eindstand op 1 Bet scorebord. r In de kleine finale wist Hooge !/eid geen beslissing te forceren te en Emm&us, 0-0. Dat lukte wel met et penalty-schieten, (4-1), waar door Hooge Weid de derde plaats yoor zich opeiste. Een trotse Wilgenhoek aanvoerster toont de beker. De Wilgenhoek ver sloeg in de finaie om het Oudorps schoolvoetbalkampioenschap PWA met 1-0. Stfckthij Himvrisch i Oudorp In Oudorp wordt al zeer lang aan schoolvoetbal gedaan. We moeten zelfs teruggaan naar het jaar 1946. In dat jaar schreven twee Oudorpse scholen, te weten de St. Jozefschool aan de Herenweg en de Openbare Lagere school aan de Munnikenweg zich in voor het schoolvoetbal van Alkmaar en omstreken. De jongens van de St. Jozef lieten in dat allereerste toernooi meteen al zien dat ze in Oudorp goed konden voetballen. Ecu twee cal spelers uit dit school ream van toen - I'é Oud en Frans van de Gragt - kunnen zich hun optreden van toen op de velden van Al cinaria Victrix nog goed herinneren. AI in de voorrondes bleek dat Oudorp over een goed ingespeeld team beschikte. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het wist door te dringen tot de finale waarin het moest aantreden tegen het gerenommeerde elftal van de St. Willibrordusschool uit Alkmaar. Na een spannende strijd, die werd bijgewoond door veel Oudorpse supporters, zegevierde Oudorp met 1-0 dankzij een treffer van Frans van de Gragt. Dat de vreugde in Oudorp groot was, viel te begrijpen. Tenslotte versloeg een team uit een klein dorp een elftal uit de grote stad, de van te voren getipte favoriet voor de Aikmaarse titel. Dat was dan ook de reden dat de Oudorpse scholen ieder jaar steeds maar weer naar Alkmaar togen om daar aan het schoolvoetbaltoernooi deel te nemen. KRONIEK VAN OUDORP JUNI 2011 31

Kroniek van Oudorp | 2011 | | pagina 31