if Muziekvereniging in de 50er jaren Een oproep WEI Sticht™* HlstaWxb i Oudorp De redactie van de Kroniek van Oudorp kwam een aantal jaren geleden in het bezit van deze foto. Sinds dat moment stelde het ons voor een groot aantal vraagtekens. Via een oproep in deze Kroniek 2011 hopen we de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. *'8i> Zoals zo vaak in die tijd staan op de foto bekende Oudorpers, maar ook enkelen die uit Sint Pancras afkomstig zijn. Veel mensen hebben we geraadpleegd en op een aantal punten spreekt de informatie elkaar zelfs tegen. Vandaar dat u dit overzicht met het nodige voorbehoud dient te bezien. In de wandelgangen wordt gefluisterd dat het hier Muziekvereniging Wilhelmina betreft. Voorste rij van links naar rechts: Kees de Lange Piet Korver, Ted Rood, Jaap Dekker, NN, Jaap de Lange. Drie mensen daarachter: meester Nuyens, voorzitter, Peetoom, dirigent, Willem Veldman. Staand van links naar rechts: Arie van Twuyver, Cor Hoogeboom, Jaap Schroder, Gerrit Hartland, Piet Kraakman, Joop Burger, Ide Meijering, Gijs Bonouvrie, Toon Dudink, Toon Dekker. Achterste rij van links naar rechts: Dirk de Moei, NN, Dirk 'Tobias' Leijen, Theo Bonouvrie, Wim Dudink, NN, NN, NN. Op de foto is te zien dat zij de Eerste prijs hebben gewonnen. De foto kwam in ons bezit via Niek Verduin, voormalig lid van Historisch Sint Pancras. Maria Nuyens, de dochter van meester Nuyens wist ons te vertellen dat 'de fanfare' ook optrad bij thuiskomst van de jongens uit Nederlands-Indië. Soms werden zij ook bij bruiloften gevraagd. Als de heer Peetoom om een of andere reden niet aanwezig kon zijn, werd het dirigentstokje door meester Nuyens overgenomen. Ook werd er deelgenomen aan landelijke concoursen in Utrecht. Op deze foto (uit ongeveer 1952) werd zodoende de Eerste prijs in de wacht gesleept. Maar ter gelegenheid van wat blijft een vraagteken. Bij een groot aantal mensen hebben wij navraag gedaan. Op hun beurt hebben die ook weer hun achterban geraadpleegd. Als u nauw betrokken bent bij mensen die op de foto staan en meent nadere informatie te kunnen verstrekken verzoeken wij u contact op te nemen via: info@historischoudorp.nl Peter Groot KRONIEKVAN OUDORP JUNI 2011 19

Kroniek van Oudorp | 2011 | | pagina 19