gedekt. Voor Anna werd een zelfstandige woning in de boerderij gebouwd waarin de pronkkamer, de paardenstal en de deel werden opgenomen. Langzamerhand kreeg de boerderij, ook in de details van het interieur, weer veel van haar oude glorie terug. De vader en moeder van Piet en Anna hebben enige tijd in de boerderij ingewoond toen zij verzorging nodig hadden. Die verzorging kregen ze van Corrie, bejaardenverzorgster van beroep en van Anna, die om die reden minder ging werken. En ruimte voor enkele extra slaapkamers was er genoeg. Piet en Corrie kregen twee kinderen: Bastiaan (1979) en Wouter (1981). Vermeldenswaard is het feit dat dit de eerste kinderen zijn die op deze boerderij zelf zijn geboren en getogen. Piet met zijn gezin en Anna wonen inmiddels al ruim 36 jaar op de boerderij. Binnen enkele jaren kunnen zij Jacobes Stroomer en Agatha Duin overtreffen en de langstzittende bewoners worden. Deze plannen werden echter al snel verlaten, omdat toen is gekozen voor een meer beperkte uitbreiding van bebouwing in de Oudorperpolder en voor het handhaven van een brede groenstrook tussen deze nieuwbouw en de Hoornse Vaart. De boerderij werd toen te koop gezet. Rijksmonument In 2004 kreeg het pand de status van rijksmonument. Een erkenning van de authenticiteit van de boerderij, maar Piet had er moeite mee. Het idee dat anderen zich zouden bemoeien met wat hij met de boerderij wilde doen of laten stuitte hem tegen de trotse West-Friese borst. Na enig wennen echter is nu het contact met de mensen van Monumentenzorg zeer goed en is Piet, ondanks de beperkingen die het met zich mee brengt, eigenlijk wel trots op de monumentenstatus van zijn boerderij. De toekomst In de komende jaren wil de familie Tamis een volgende restauratie uitvoeren. Dat is noodzakelijk om de boerderij voor het nageslacht te bewaren. Piet en Corrie zouden het leuk vinden als hun eigen kind(eren) hier willen blijven wonen, maar daar laten Sebastiaan en Wouter zich nog niet echt over uit. En Piet, Corrie en Anna willen hier zeker nooit weg. De tijd zal het leren. Piet, Corrie en Anna Tamis Piet Tamis - zoon van Albertus Tamis en Evelina Cornelia Tuijnman - van de manufacturenwinkel waar nu bakkerij Beerse in is gevestigd - trouwde in juni 1973 met Corrie van Lierop uit Amsterdam. Het paar betrok een galerijflat op zeven hoog in de Geulstraat. Ondanks het fraaie uitzicht wilden zij echter wel in het dorp wonen en Piet kocht, na een degelijk bouwkundig onderzoek, samen met zijn zus Anna Catharina Tamis de leegstaande boerderij. De effectuering van het voorlopig koopcontract had nog wel enige voeten in de aarde, omdat de gemeenteraad van Alkmaar wel wat bezwaren had tegen het feit dat de boerderij in handen zou komen van een - ongetwijfeld bemiddelde - particulier. Het zou beter zijn het pand in gemeentehanden te houden. Na enige maanden stemde de raad echter alsnog toe en in juni 1974 verhuisden Piet, Corrie en Anna naar de Munnikenweg. "Het was wel even kamperen op een slechte camping" vertelt Piet. "We trokken er zo in en in de eerste weken zijn we druk bezig geweest met het waterdicht maken van het dak en het aanleggen van de waterleiding. In die tijd behielpen wij ons met één tappunt en een emmer in wat nu de keuken is. Douchen deden we elders". In de eerste jaren na de verhuizing is het pand - met veel gevoel voor de geschiedenis - flink opgeknapt en bewoonbaar gemaakt. Delen van het vierkant werden vernieuwd en het dak werd opnieuw met riet Martin van Hooff met dank aan Annie Stierp, voor haar adviezen en bijdragen Bronnen: Piet en Corrie Tamis, Anna Tamis Ed Dekker (zie artikel uit de Krotiiek van Oudorp 3e jaargang nr. 1, juni 2008) T. van Baar, Historische Vereniging De Cromme Leek, Wognum Regionaal Archief, Alkmaar. Notulen van de gemeenteraad van Oudorp 24 januari 1968, 20 februari 1969, 12 december 1969, 24 augustus 1972, 26 september 1972. Archief van de gemeente Oudorp 19461972, (4. Eigendom en bezit, 4.2. Aankoop nrs. 203, 205, 211). Sint Pancras, Zuideinde eti Oudorp, meer dan vier eeuwen water- en veldnamen, een publicatie van de Stichting Coördinatie Onderzoek Oud Geestmerambackt, ISBN nummer 90-76264-06-6 Laurentiuskerk Oudorp 1880 -2005, Wetenswaardigheden met betrekking tot de katholieke kerk te Oudorp N.H. Samengesteld door M. Kerssens bij gelegenheid van het 125 jarig bestaan van de Laurentiuskerk. Parochie-archief St. Laurentiuskerk, notulen van het Kerkbestuur van 12 maart 1862. Oud notarieel archief Oudorp, dd. 29 februari 1832, akte 536, Noord-Hollands Archief, Haarlem KRONIEkVAN OUDORP JUNI 2011 17

Kroniek van Oudorp | 2011 | | pagina 17