Aï Voorwoord "Vroeger raakt nooit op, het wordt alleen maar meer. Rechtzaken Stichting M Hbturiiwii i Oudorp Met deze woorden, uitgesproken door regionaal historicus Ed Dekker, wil ik de Kroniek van Oudorp 2010 graag bij u introduceren. Deze stelling onderschrijft het belang van de historie. Steeds nieuwe initiatieven in de geschiedschrijving in het algemeen en in die van Oudorp in het bijzonder. En met iedere dag die passeert, neemt het verleden toe. In juni 2009 waren we voor de uitreiking van de Kroniek van Oudorp te gast in de Laurentiusparochie aan de Herenweg. Aan pastor Samuel Mnrcantognini en wethouder Binnendijk werden de eerste exemplaren uitgereikt in de Pastorie. Nogmaals onze dank voor de hartelijke ontvangst. Fotograaf Bertil van Beek heeft dit gebeuren op de gevoelige plaat vastgelegd. En inmiddels zijn we al weer toe aan onze vijfde Kroniek van Oudorp. U kijkt op dit moment in de editie van 2010 en wij vieren hierbij ons eerste lustrum. We zijn best wel trots op wat we tot nu toe hebben bereikt. En natuurlijk is het heel leuk om achterom te kijken, maar bestuurlijk zijn we genoodzaakt om toch ook eens onze gedachten naar het volgende decennium te laten gaan. We willen met alle respect - meer dan alleen een Kroniek uitgeven en dat 'meer' is er het afgelopen jaar eigenlijk niet van gekomen. Dat heeft voor een deel te maken met het feit dat het bestuur te weinig kan doen zonder de hulp van extra menskracht. Stichting Historisch Oudorp wil daarom naar een nieuwe structuur, waarbij er werkgroepen of zo u wilt commissies worden samengesteld die ieder hun eigen taak krijgen. Naast een commissie die zich richt op de samenstelling van de Kroniek van Oudorp valt te denken aan commissies die lezingen, fotoavonden en excursies organiseren, of commissies die zich gaan bezighouden met publiciteit en het ledenbestand, enzovoort. Voor de bemensing van genoemde commissies kunnen we best wel hulp en initiatieven gebruiken. Aanwas is op deze punten meer dan welkom. Vanachter mijn schrijftafel doe ik dan ook een oproep aan Oudorpers die het voorgaande aanspreekt. Neem dan even contact op met een van de leden van het bestuur. Meegedacht wordt er sowieso al. Onderstaand bericht bijvoorbeeld kwam een collega van me tegen in de Leeuwarder Courant van 9 november 1911 en omdat Oudorp er in werd genoemd, moest hij meteen aan Stichting Historisch Oudorp denken. Da Kechtbank to Amsterdam hoeft vrijgesproken den heer P., directeur ran eau bierbrouwerij le Haarlem, tegen wien een gevangenisstraf van maanden was geüischt ter zake *an het Teroorzaken ran iemand» dood door schuld. Hom was 3d. ten laste gelegd, dat hij door hoogst roekeloos en onvoorzichtig rijden wet lijn automobiel onder Oudorp een schillenboer bad aange reden, die daardoor zoo ernstig gekwetst werd, dat de dood er het gevolg vnn kat. Wie kent het verhaal en de namen van de schillenboer en de bierbrouwer? Ik wens u heel veel leesplezier met de Kroniek van Oudorp 2010.1 Peter Groot 6 Kroniek van Oudorp juni 2010

Kroniek van Oudorp | 2010 | | pagina 6