Burgemeester Bos Een ambt van vader op zoon Vorig jaar werden wij benaderd door een inwoonster van de Burgemeester Bosstraat in de Oudorpse wijk 'Het Ooievaarsnest'. Waar de naam van haar straat toch eigenlijk vandaan kwam, vroeg zij zich af. Toevallig zat ik daar zelf ook al een tijdje aan te denken. Ik heb geprobeerd een kort overzicht te maken. Laat ik voorop stellen dat er geen bibliotheken vol over Gerrit W. Bos zijn geschreven. Wat wel heel bijzonder is dat zijn vader ook burgemeester van Oudorp was en zijn zoon tot het einde van de Tweede Wereldoorlog ook! Drie generaties dus burgemeester van Oudorp. Een ambt van vader op zoon. De vader van burgemeester Gerrit Bos was Willem Bos. Hij werd geboren op 29 januaril830 te Haringkarspel en overleed te Oudorp op 13 maartl893. Hij was burgemeester van Oudorp van 1859 tot 1893. Vanaf 1871 was hij ook lid van de Provinciale Staten van Noord Holland. De zoon van burgemeester Gerrit Bos was Willem Bos, geboren 10 februari 1884. De ambtswoning van de burgemeester stond toentertijd aan de Herenweg, momenteel de woning op nummer 83, tussen Horeca Meereboer en Rijwielhandel Floris. Ton Bos, oprichter en latere voorzitter van Kolping Boys, was de zoon van deze derde burgemeester Bos. H De straat is genoemd naar de Oudorpse burgemeester Peter Groot Gerrit Willemszoon Bos. Hij werd geboren in Oudorp op 11 maartl860, alwaar hij ook is overleden op 27 februaril928. Gerrit Bos was van 1893 tot 1925 burgemeester van Oudorp. Verder was hij o.a. penningmeester van de polder de Heerhugowaard, dijkgraaf en hoogheemraad van het Geestmerambacht en de Hondsbossche. 34 Kronlekvan Oudorp juni 2010

Kroniek van Oudorp | 2010 | | pagina 34