Aï tilting H lnoriichl Stichting HïilOtiKftl Omlorp Staand v.l.n.r.: inw. Bijpost-Meijering, mw. Bont, mu>. Molenaar-Adrichem, mw. Bos-Koopman, mw. Blom-Roskam, mw. Verduin-Stet, mw. Verduin- Meijering, mw. J. de Meijering, mw. Duin-de Bok, mw. Admiraal, mw. J. Bijpost, mw. Louwen-Beers, mw. Stierop-Hes, mw.J. Dekker, mw. A. de Koning, mw. Rijser, mw. P. Rood. Middelste rij v.l.n.r.: mw. Berkhout-Molenaar, mw. V.d, Park, mw. V.d. Gragt-van der Veer, mw. van Berkel-van Etten, mw. Swinkels-Verduin, mw. van Baar- Groen. Onderste rij v.l.n.r.: mw. V.d. Gragt-Bijpost, mw. Zonneveld-Benard, de chauffeur, mw. Zonneveld-de Goede, mw. Molenaar-Bijpost, mw. Pieters, mw. Bijpost-Wokke, mw. de Wit-Laan, mw. Brammer-Pieters, mw. Rood, mw. Smit, mw. Stoop-Stoop, mw. P Rood. bezig houden. In 1956 kreeg de KVB haar eigen vaandel, welke op kerstavond werd ingewijd. Het sokken stoppen is in al die jaren gewoon doorgegaan. Het archief vermeldt bijvoorbeeld dat ook in 1956 zo'n 500 paar sokken gestopt werden. Nachtponnen en pyjama's heeft mijn moeder genaaid die geleend konden worden door de zieken, thuis of in het ziekenhuis. Ook naaide ze togen en dergelijke voor de pastoor, kapelaan en de misdienaren. In 1968 werd er een spaaractie gestart voor missiepater Wester. Binnen de bond startte een aantal dames in 1969 een toneelclubje, genaamd NANA (Na Arbeid Nog Aktief). Ieder jaar in februari voerden zij een stuk ten tonele, toegankelijk voor de hele familie, kennissen enzovoort. Veel excursies, demonstraties en creatieve activiteiten zijn er in de loop van de jaren geweest. Voorlichting over inbraakpreventie, homeopathie, bloembollen en planten, het jaarlijkse uitstapje in de maand mei, de doe-avonden van kaarsen versieren tot tegels schilderen, zijn slechts enkele activiteiten die op het programma stonden. De sfeer in de bond was gemoedelijk. Er vormden zich geen groepjes, het was één grote club. Nieuwkomers die naar een avond van de vereniging gingen werden meteen in de groep opgenomen. Hier een foto van het uitje in 1955. We spaarden 15 cent per week. De contributie bedroeg 25 cent per maand. De personen die het geld ophaalden moesten daar soms meerdere keren voor lopen, omdat de mensen het gewoonweg niet hadden. Nog steeds is de bond actief bezig anderen te helpen waar dat maar kan, en dat gebeurt met veel liefde en zorg. Toch is er in de loop van de jaren meer ruimte voor de vrouwen van de Katholieke Vrouwenbond Oudorp-Sint Pancras (de KVOP), zoals de bond nu inmiddels heet, om zich met creatieve, educatieve of gewoon gezellige activiteiten bezig te houden. In oktober 1986 werd het 40-jarig bestaan gevierd. En de vrouwenbond bestaat nog steeds. Voorzitster is momenteel Nell Verkerk. I Jo Molenaar-Bijpost Kroniekvan Oudorp iuni 2010 21

Kroniek van Oudorp | 2010 | | pagina 21