if De Katholieke Vrouwenbond Oudorp-Sint Pancras in'thilu* Hlitoriicli 1 Oodoip De doelstelling van dit fenomeen was er in het begin voornamelijk op gericht de medemens te helpen door het verrichten van hand- en spandiensten. Later hield men zich ook bezig met voorlichting, creativiteit en mocht het vooral ook gewoon gezellig zijn. De vrouwenbond heeft niet alleen in het verleden veel voor haar leden betekend, ook nu geldt dat nog steeds. Door middel van een advertentie in de krant op 15 oktober 1946 werden alle dames uit Sint Pancras en Oudorp uitgenodigd. Mejuffrouw Stringa zou in de oude Joseph-school in Oudorp een lezing houden over de activiteiten van de Volksbond in den lande. Verschillende dames gaven gehoor aan deze oproep en blijkbaar hield mejuffrouw Stringa een uitstekend verhaal, want nog diezelfde avond werd een plaatselijke vereniging opgericht welke ook de naam kreeg van Volksbond. Mevrouw Reus werd de eerste presidente van de bond. De doelstelling was er voornamelijk op gericht andere mensen zoveel mogelijk van dienst te zijn. De allereerste klus die men met elkaar klaarde, was de grote schoonmaakbeurt van de kerk in Oudorp. Verder kwam men om de twee weken bij elkaar op maandagmiddag om sokken te stoppen of verstelwerk te verrichten voor grote gezinnen. Daar was zo net na de oorlog erg veel behoefte aan. Een groot gezin draaiende houden, zeker in die tijd was geen eenvoudige zaak. De presidente van de bond echter, vond altijd nog tijd om te helpen, hoewel zij zelf ook een gezin met tien kinderen had. Bij het eerste lustrum in 1951 veranderde de naam van de vereniging in Katholieke Vrouwen Bond (KVB). In de jaren die daarop volgden veranderde het karakter van de bond enigs zins, er kwamen langzaam andere activiteiten bij. De behoefte aan helpen werd wat minder, de mensen kregen het beter en er kwamen meer instellingen die zich met hulpverlening gingen 20 Kroniek van Oudorp iuni 2010

Kroniek van Oudorp | 2010 | | pagina 20