As Een vogel schrijft geschiedenis SlJdirfag M JUrturfcelil Oudorp En ineens stond Oudorp landelijk in de schijnwerpers van het nieuws. Door de komst - in januari van dit jaar - van een bijzonder vogeltje, de baltimoretroepiaal. De icterus galbula, beter bekend onder zijn roepnaam baltimoretroepiaal, werd op 5 januari 2010 gesignaleerd in Oudorp. Vogelspotters uit het hele land trokken en masse naar de Istriastraat, de achtertuin van de familie Scheepers, om het beestje op de gevoelige plaat vast te leggen. Op zich niet zo verwonderlijk want sinds 1890 was de Baltimoretroepiaal niet meer gesignaleerd in ons land. De baltimoretroepiaal heeft oranje-gele en zwarte veren en een puntige, scherpe snavel. Hij broedt in Noord-Amerika en hoort in januari in Latijns-Amerika te zitten. Eén exemplaar heeft een andere koers gevlogen en is terecht gekomen in de takken van Hollandse bomen en wel in Oudorp. Met grote telelenzen en verrekijkers kwamen dinsdag 5 januari tientallen vogelaars en andere belangstellenden uit het hele land naar Oudorp om een glimp op te vangen van dit bijzondere vogeltje. Ook buurtbewoners zijn onder de indruk van het kleine vogeltje. 'Hij ziet er heel bijzonder uit. Je ziet door de kleur meteen dat het een uniek beestje is'. Volgens voorzitter Arnoud van den Berg van de Dutch Birding Association was de vogelspotterswereld in rep en roer en zijn er tot dinsdagmiddag 5 januri 2010 'enkele honderden' vogelaars uit het hele land naar Oudorp gekomen om de baltimoretroepiaal waar te nemen. In totaal zijn er in Europa sinds 1890 welgeteld 34 waargenomen, waarvan de meeste in Groot-Brittannië. Meestal verdwalen ze tijdens hun trek boven zee. H Overgenomen uit de media Volgens de vogelaars was het een toppertje. 'Het is natuurlijk een fantastisch idee dat zo'n beestje helemaal vanuit Amerika naar Nederland is gevlogen'. 'Hij heeft geen ringetje, dus we gaan er allemaal van uit dat hij wild is'. 14 Kroniek van Oudorp iuni 2010

Kroniek van Oudorp | 2010 | | pagina 14