Ai Stktifing U tiblnrbdil Oudcrji De wens om zoveel als mogelijk buiten te zijn is daar geboren. Met mijn vriend Ronnie Huisman begonnen we de NVO Natuurclub van Oudorp), maar daarnaast voetbalden we wanneer het maar kon. Tot het donker het ons onmogelijk maakte. Toch merkte ik wel dat er steeds meer huizen werden gebouwd, dat weilanden verdwenen. Eerst ver weg (de hoogovenwijk, zoals dat in de volksmond heette), maar ook dichterbij. De dieren hebben geen stem maar zoeken die soms van de mens. De berichten dat Alkmaar ons Oudorp wilde annexeren verbijsterden velen. Het einde van het geluksgevoel was nabij, dat was zeker. Er was geen Oudorper die er het voordeel van zag, maar dat was ook niet wat werd gevraagd. Ik herinner mij de voelbare dreiging van een bus vol bestuurders die zich door Oudorp slingerde. Op de middelbare school ontmoette ik Gerjon Rooker. Pubers waren we en rebels, dikke vrienden werden we. Met één 'vijand', dat was Alkmaar. Met verf gingen wij op pad en schilderden leuzen: 'Leve vrij Oudorp'. Op een oude boerderij in Oudorp, maar ook in Alkmaar. Als dieven in de nacht en met bonzende harten. De verf kwam uit het schuurtje van onze ouders. We brachten verf aan op onze kleding en we bedachten daarvoor allerhande 'verklaringen' aan onze ouders. Het heeft allemaal niet geholpen. Ik betwijfel of we dat ook ooit gedacht hebben. De rebellie was meer het doel dan een middel, denk ik nu als grijze oudere man. 46 Kroniek van Oudorp juni 2009 Laat Gerjon nu zijn reclamebureau in Oudorp hebben gevestigd in - een mooiere symboliek is er niet - het Raadhuis.en heeft zich deze geuzennaam toegeëigend! Dan is de cirkel rond en blijven we achter met een glimlach. Wat heb ik genoten in het landelijke Oudorp. Wat heeft het mij veel gegeven waar ik mee verder ga. Oudorp is eigenlijk een karakteristiek van hoe het overal in Nederland gaat. Er gaat alleen maar af. En er gaat veel verloren. Cees Verkerke (1957) Het artikel 'Leve vrij Oudorp' is eerder verschenen in de Wijkkrant. Onze dank gaat mede uit naar Herman Peekei.

Kroniek van Oudorp | 2009 | | pagina 46