ij Leve vrij Oudorp Ktiriïfmn W Elbtoxiscfai Oudorp In Oudorp liggen de fundamenten van mijn leven. In Alkmaar geboren, beland ik op zesjarige leeftijd in Oudorp, in de Molenstraat, op dat moment nog enkele nieuwe huizen op een rij in een doodlopende straat. Maar wat is doodlopend als er een plank over de sloot ligt die leidt naar de geheimen van het leven... Aan die andere kant van de plank ligi weiland zover je kunt kijken. Aan de horizon van liet kijken ligt een 'gebochelde', oftewel in de volksmond 'de kippenbrug'. De weg erheen is bijzonder. Een roodslingerend bakstenen paadje heeft de mooiste en helderste sloot uit de buurt met daarin een glibberige substantie met wat zichtbare komma's. Elk jaar voltrekt zich dan weer het zichtbare wonder van visjes die beestjes worden. Om preciezer te zijn: kikkers. Hun gekwaak vult de zoete avonden. Prachtige stekelbaarzen met de kleuren van de regenboog doorkruisen de sloot. Je komt ogen en oren te kort! Als kind loop ik in mijn korte broek door de weilanden. Kieviten dwarrelen in het voorjaar opgewonden rond mijn hoofd. Ik leer elke dag meer. Weet de nesten te vinden en geniet van wat ik zie, ruik en hoor. De zintuigen staan op scherp. Grutto's boos op een hek, een leeuwerik die kwetterend in de hitte omhoog schroeft en zijn geluid als zandzakken uit een luchtballon naar beneden werpt. Sommige geluiden van toen overspoelen mij nog met een herinnering gevuld met geluksgevoel. Ik voel mij een zondagskind dat ik dat heb mogen meemaken, die kant van het leven heb ontmoet. KRONIEK VAN OUDORP |UNI 2009 45

Kroniek van Oudorp | 2009 | | pagina 45