Ai Oudorp, een dorp in de stad gemeente 5ti rilling V Hinoriich 1 Üudorp alctnitria vifftix L Terwijl de globalisering voortschrijdt en de mobiliteit steeds groter wordt, neemt ook de belangstelling voor de regionale en lokale geschiedenis toe. Terwijl de maatschappij om ons heen steeds sneller doorraast, staan steeds meer mensen even stil bij het (eigen) verleden en de geschiedenis van hun directe omgeving. De groeiende populariteit van geschiedenis is ook te zien op radio en televisie en aan de interesse voor stamboomonderzoek en nostalgische publicaties en websites. En uiteraard past de groei van het aantal lokale historische verenigingen ook in deze ontwikkeling. De hang naar het verleden in deze tijd van toekomstgericht handelen lijkt paradoxaal, maar je zou het kunnen verklaren met de constatering dat mensen juist in deze snelle tijd behoefte hebben aan de verhalen die te maken hebben met hun eigen identiteit. Verhalen die je kunt ondenen aan de omgeving waar je woont, of uit de familie waar je uit stamt. De Kroniek van Oudorp is hier een mooi voorbeeld van.1 Oudorp draagt zijn naam met ere. Het is een oud dorp, een van de oudste van Noord-Holland. En ondanks het feit dat het al jaren deel uitmaakt van Alkmaar heeft het 'Dit artikel is naast de diverse publicaties over Oudorp voornamelijk gebaseed op archivalia uit het Regionaal Archief Alkmaar, t.w. het Archief van de gem een te Oudorp, 1614-1814 en Concept-inventaris van het oud-archief van Oudorp, met overzicht van de geschiedenis en diverse aantekeningen (Collectie Aanwinsten nr. 962). 30 KRONIEK VAN OUDORP jUNI 2008

Kroniek van Oudorp | 2008 | | pagina 30