Het verhaal van de Beatbunker De jaren zestig van de vorige eeuw lieten grote veranderingen zien. Niet alleen in de samenleving maar juist en vooral in de muziek. Eigenlijk ging het hand in hand. Ook in Oudorp en omgeving lieten de opstandige jaren zestig hun sporen na. Ruim dertig jaar geleden schreef Jan van Baar (toen studerend, nu werkzaam bij het Regionaal Archief Alkmaar) in het Pancrasser Jeugdhuis Nieuws een artikel over de legendarische Beatbunker van Oudorp. Hieronder leest u de licht herziene versie. Er zulle:: nog heel wat outEBeatbiinkc raars rondstruinen, wijd en ?,ijd verspreid in de dorpen van West Friesland. Wat tnoe van het werk. Op de hank naast hun geliefde, in een rijtjeshuis van een nieuwbouwwijk. Mannen die voor de fanfare uit liepen, mannen van het eerste uur. Ze timmeren niet al te veel meer aan de weg, hooguit een verbouwing binnenshuis of een klussie elders. Het kind of een dreigend kind houdt hen meer dan bezig en voor de rest: op zondagmiddag naar de voetbal en na afloop een paar potten bier. Maar toch. Er gaat meer achter hen schuil. Meer dan de oppervlakkige toeschouwer denkt. Het zijn de mannen met een herinnering, een dierbare herinnering. Het zijn de mannen met een levendig verleden. Verzetslieden? Ja, een beetje wel. Brekers meer, van een geijkt patroon, vertegenwoordigers van een uniek verschijnsel in tijd en plaats. Van een verschijnsel dat nog lippen doet beroeren, dat het hart in stukken slaat: het verschijnsel Beatbunker. Werelden gaan er achter schuil, achter het Mekka van Oudorp en Sint Pancras, in de jaten zestig, achter die Beatbunker. Schuin tegenover de Laurentiuskerk en rechts van de rooms-katholieke Jozefschool (de 20 Kroniek van Oudorp juni 2008

Kroniek van Oudorp | 2008 | | pagina 20