it iticliiiiig V Htoortiich* CHiilurp De dag erna stond er al een verslag van de oprichtingsvergadering in de krant: "Gisteravond is de tafeltennisvereniging 'Blitz' definitief opgericht. Als bestuursleden werden gekozen de heer Cor Venneker voorzitter), Jacob Rood (secretaris), mej. Joke Snoeren (penningmeester) en Hans Tamis, Nico van der Veer en Piet Reus als bestuursleden. De contributie werd bepaald voor jeugdleden van 12 - 15 jaar op fl,50 en voor de ouderen op f2,00 per maand.De vereniging telt momenteel 40 leden en oefent iedere maandag in twee groepen, de jongeren om half acht, de senioren om half negen. Voorlopig zal men het bij onderlinge oefenwedstrijden houden om eerst de nodige spelervaring op te doen. De nieuwe voorzitter dankte aan het einde van deze eerste vergadering de Jeugdraad voor haar initiatief en de Stichting Dorpshuis dat het materiaal beschikbaar heeft gesteld. Cor Venneker was de enige kandidaat voor het voorzitterschap en werd met 29 voorkeurstemmen tot voorzitter gekozen hetgeen wees op een grote opkomst van de leden op de oprichtingsvergadering. De maandagavond werd definitief de vaste verenigingsavond, omdat veel leden al lid waren van Kolping Boys en hv Kolping die al op dinsdag en donderdagavond trainden. Omdat er plannen waren om aan de competitie van de Nederlandse Tafeltennis Bond mee te doen was het zaak om duidelijk te krijgen hoe de verhoudingen binnen de club lagen en werd er besloten om eerst clubkampioenschappen te houden. Na enkele voorrondes die door de week werden gehouden was op 11 mei 1967 de grote dag van de finales aangebroken, waarbij voor de winnaar in elke categorie een wedstrijdbatje als prijs klaar lag. Op 30 oktober 1967 werd de eerste jaarvergadering van Blitz gehouden in het Dorpshuis. In de zomer van 1967 constateerde het bestuur tevreden dat het sportieve peil door de trainingen duidelijk was verbeterd en men besloot een herenteam in te schrijven voor de najaarscompetitie en zij werden ingedeeld in de vierde en laagste klasse. Het eerste herenteam bestond uit Nico van der Veer, Jacob Rood en Ed van der Peet waarbij Hans Tamis, Ton Verduin, Dick Veel en Gerard Buisman het viertal reserve/wisselspelers vormde en die later het tweede herenteam zouden gaan bemannen. Het eerste seizoen ging het nog niet direct geweldig gezien de zeer matige eindstand van de najaarscompetitie. Wel was gedurende dit festijn het enthousiasme voor competitie tafeltennis binnen de jonge club gegroeid en kon men een tweede herenteam van drie personen inschrijven voor de voorjaarscompetitie van 1968. Beide teams eindigden niet als laatste hetgeen een bemoedigende ontwikkeling was voor de jonge club. In het voorjaar van 1968 maakte een aantal dames aan het bestuur kenbaar dat zij ook wel interesse hadden om deel te nemen aan de competitie en zo werd de najaarscompetitie van 1968 gestart met twee heren- en één damesteam. De dameselectie bestond uit Adé de Vries, Marjan Butter, Joke Snoeren, Afke van Alphen en Lida Koning. De dames behaalden in hun derde wedstrijd reeds hun eerste overwinning tegen Spirit 3 en ze eindigden hun eerste competitie in de middenmoot. Op 1 juni 1968 was een aantal tafeltennistafels kennelijk zo versleten dat ze moesten worden vervangen. Hierbij moet worden aangetekend dat de vereniging in alle onzekerheid over haar bestaansrecht begonnen was met de goedkoopste tafels die men tweede-hands kon vinden. De Stichting Jeugdraad Oudorp financierde een groot deel van deze aanschafkosten aangezien de bodem van de verenigingskas structureel zichtbaar was. In de herfstcompetitie van 1968 werden door de twee herenteams en het damesteam nog aardige resultaten behaald, maar promotie bleef uit en zo werd de najaarscompetitie afgesloten en werden de drie teams voor de voorjaarscompetitie van 1969 weer opnieuw ingedeeld, waarbij Blitz 1 en 2 tegen elkaar in de competitie uitkwamen. In de kerstvakantie van 1968-1969 huurde de club op vrijdag 3 januari 1969 vanaf 10 uur het Dorpshuis af voor een tafeltennisdag voor de Oudorpse jeugd. Het bestuur had in december vergaderd over een schema voor ca. 90 personen wat betekende dat het enthousiasme om te tafeltennissen in de vakantie wel erg groot was. Het bestuur was na afloop van de voorjaarscompetitie in 1969 nog enthousiast en dat gold ook voor de meeste wedstrijdtafeltennissers, maar voor de recreatieve spelers was het nieuwtje er al een beetje af ondanks de grote opkomst bij de tafeltennisdag in januari. Alle tafels werden in mei nog een keer nagezien en opgeknapt door het Bestuur en zo ging ieder de vakantieperiode in. Toen het bestuur na de vakantie in juli 1969 ging inventariseren hoe groot de belangstelling was voor het volgend seizoen bleek dat deze ook bij de competitiespelers danig was geslonken en men besloot daarop geen teams in te schrijven voor de competitie en alleen in afgeslankte vorm op maandagavond recreatief te gaan sporten. Toen in december 1969 bleek dat er nog maar een handjevol spelers op de maandagavond min of meer regelmatig aanwezig was om te tafeltennissen, werd besloten om het bijltje er bij neer te gooien en zo kwam Blitz aan haar einde. H Dick Veel 18 Kroniekvan Oudorp juni 2008

Kroniek van Oudorp | 2008 | | pagina 18