Al StMitinjc V Hluqiiicl] i Oudorp opgestroopte mouwen een demonstratie tegen een onervaren jonge tegenstander. Jan verzorgde in de eerste weken dan ook de trainingen van de club en gaf de hele avond nuttige aanwijzingen. Toen de club aan de competitie ging deelnemen trainden de leden onderling, maar een clubtrainer is er nooit geweest. Het voorlopig bestuur van de club in oprichting werd gevormd door Hans Tamis, Jacob Rood en Jaap Bakker. Eerst was de gedachte om de vereniging 'Flits' te noemen, maar bij een oriëntatiebezoek van het oprichtingsbestuur aan tafeltennisvereniging 'Spirit' in Langedijk werd hen aangeraden eerst bij de bond te informeren naar bestaande namen. De voorgestelde naam werd al gebruikt door een club elders in het land en aangezien 'Blitz' er als naam het meest op leek werd deze naam officieel voorgesteld en geaccepteerd door de leden. Het oprichtingsbestuur stelde een datum vast en op maandag 6 maart 1967 vond de oprichtingsvergadering van Blitz plaats in het Dorpshuis van Oudorp. Men was toen al een aantal weken bezig met tafeltennisavonden, met de maandagavond als clubavond, om de geestdrift te peilen en toen dit enthousiasme ruim voldoende bleek, werd tot de oprichting overgegaan. Over de oprichting van Blitz stond het volgende in de Alkmaarsche Courant van maandag 6 maart 1967: "De tafeltennisvereniging 'Blitz houdt vanavond om half acht in het Dorpshuis haar oprichtingsvergadering. Na zes toeken van voorbereiding en oefenen is de belangstelling zodanig toegenomen dat de Jeugdraad de definitieve oprichting verantwoord acht. Blitz telt momenteel 40 leden en het voorlopig bestuur i>erwacht dat dit aantal nog toeneemt wanneer de oprichting een feit zal zijn. Kroniek van Oudorp iuni 2008 17

Kroniek van Oudorp | 2008 | | pagina 17