erderij in Oudorp verwoest ■UPORP Glstfrmlddag Ls aan hèl| kwamen, werd behouden. Het nablussen duurde nog tot twee uur 's nachts. nieuws werd bleek wel uit een artikel en een grote foto in het Limburgs Dagblad van 27 december 2004. Veel rook en vuur in een flat aan de Geulstraat op zaterdagmorgen 20 juli 2002. Er werd uitgerukt om half twaalf. Bij aankomst kwam de rook al uit de woonkamer. Er werd snel het sein middelbrand gegeven. Aan beide zijden van de flat werd het vuur bestreden. Buren werd gevraagd hun woning te verlaten. Zij werden opgevangen in Buurthuis de Vang. De brand heeft in de woonkamer veel schade aangericht. Het was eerste Kerstdag 2004 toen s morgens om vijf uur de pieper ging voor een brand in de pas gerestaureerde molen C aan de Molenkade. Met vers in het geheugen de brand van 1999 zette brandweerkorps Oudorp, met toeters en bellen, koers naar de Molenkade. Anders dan de vorige keer brandde de molen nu aan de onderzijde. De flinke westenwind blies veel vonken richting molen D en E. Die wind wakkerde ook het vuur in molen C behoorlijk aan. Met assistentie van het korps uit Koedijk werd een waterscherm gelegd tussen molen C en D. Door heel veel water op het brandende riet te pompen kon het skelet van molen C behouden blijven, om twee jaar later opnieuw gerestaureerd te worden. De molenbewoners hadden twee weken daarvoor nog hun bezorgdheid geuit toen een bootje vlakbij molen C geheel uitbrandde. Molenaar Aggie Fluitsma heeft haar hele hebben en houwen verloren bij deze brand. Dat het landelijk De laatste jaren heerst in het korps Oudorp een betrekkelijke rust, als het gaat om grote of spectaculaire branden. Toch rukt het korps zo'n 125 a 130 keer per jaar uit, voor diverse activiteiten en ook loze meldingen. Vaak gaat het om technische hulpverlening bij verkeersongelukken. Tientallen mensen zijn bij botsingen uit hun benarde positie bevrijd, maar soms komen de hulpverleners ook te laat. Ook hulp bij waterongevallen is vaak tevergeefs als met de kraanwagen of de boot het duikteam moet worden ondersteund. Door de veranderingen aan de N242 bij de Omval, is het korps diverse keren ingezet op het, tijdens de werkzaamheden, gevaarlijke kruispunt. Inmiddels bestaat het korps als vereniging 63 jaar en stoelt de uitruk voor brand en hulpverlening op een jarenlange ervaring met veel kennis en inzicht. Het verzorgingsgebied, dat vroeger uitsluitend de gemeente Oudorp betreft, zal dit jaar een behoorlijke verandering ondergaan. Zo zal Oudorp ook uitrukken naar een gedeelte van Sint Pancras en Heerhugowaard. Maar ook de Boekelermeer is door de nieuwe situatie van de N242 aan het uitrukgebied van Oudorp toegevoegd. Het Ooievaarsnest daarentegen is thans werkgebied van de korpsen van Alkmaar centrum. Joop Duinmeijer KRONLEKVAN OUDORP JUNI 2008 13

Kroniek van Oudorp | 2008 | | pagina 13