iï Stklilinn H llistoriwh^ Ondnrp gang. Toen had het PWN de druk in het waterleidingnet verhoogd. Zeven lokalen en de kantine van de dependance van de Technische School Alkmaar aan de Edisonweg werden op 1 januari 1986 door het vuur verzwolgen. Het pand was geheel uit hout opgetrokken en daarom was er geen redden meer aan. Omliggende panden konden wel worden behouden. Een jonge vrouw kwam op 30 april 1986 om het leven bij een uitslaande brand in een woning aan de Omval. Toen op 1 januari 1987 de Land- en Tuinbouwschool aan de Edisonweg opnieuw in brand stond, werd de brandweer onthaald op een stenenregen van lastige omstanders. De ME heeft de vandalen op afstand gehouden zodat het bluswerk gewoon door kon gaan. Bouwmarkt Formido aan de Frieseweg brandde op 11 december (1987) onder grote publieke belangstelling tot de grond toe af. De 15 nabijgelegen woningen konden, op wat glas en rookschade na, behouden blijven. Ook zestig konijnen werden gered. De geëvacueerde bewoners aan de Kwakelkade konden de volgende dag weer naar hun huizen terugkeren. Nadat een storing in de nieuwe brandmeldinstallatie van de plastictassen fabriek van Birekhoven voor enige valse meldingen had gezorgd, was het op 31 juli 1989 raak. Naar aanleiding van de opslag van brandbare- en explosieve stoffen in het pand werd er zeer snel het sein middelbrand gegeven. Maandag 13 mei 1991 ontstond een zeer grote brand bij Burgering Verpakkingen in de Beverkoog. Een binnenaanval was voor de brandweer niet mogelijk omdat de opslag van enorme hoeveelheden karton dat onmogelijk maakte. De geweldige vuurzee zorgde ervoor dat de daardoor ontstane vonkenregen het noodzakelijk maakte dat de korpsen van Langedijk en Heerhugowaard paraat werden gehouden om direct in te inspringen als de noodzaak daarvoor aanwezig was. Het bleef daar gelukkig bij. Vrijdag 18 september 1992 om 14.17 uur kwam de eerste melding binnen van brand bij de meubelzaak Leen Bakker. De grote voorraad meubels en matrassen in de winkel waren de aanleiding voor de opschaling tot zeer grote brand in korte tijd. De Serpo slangenexpositie waar 110 slangen in terraria werden tentoongesteld, moest in allerijl worden geëvacueerd. Het aangrenzende biljart- en poolcentrum werd ontruimd, maar ging geheel in vlammen Bij wasserij Hokatex aan de Vossenkoog kon 28 oktober 1992 alleen het kantoor behouden blijven. De naast het bedrijf staande chloortank werd vakbekwaam veiliggesteld. Op 16 november 1994 sloegen de vlammen metershoog uit het pand van Zaanstad Motoren aan de Vossenkoog. De knallen van de exploderende spuitbussen en tanks werden overtroffen door het ontploffen van een acethyleenfles. De werkplaats, de showroom en de bovenwoning branden geheel uit. Bij de brand kwam asbest vrij. Daarom werd de omgeving afgezet. Het asbest werd door een speciaal bedrijf opgeruimd. Op 29 januari 1995 vertrok vanuit Oudorp een ploeg brandweermensen naar het ondergelopen Limburgse land. Daar had men het zwaar te verduren en zette korps Oudorp een zware dompelpomp in. Bij fresiakwekerij Twisk aan de Achterweg ontstond 26 juli 1995 een hevige brand. De grote hitte in de kas resulteerde in een snelle uitbreiding van de brand. Toch was het vuur binnen een half uur onder controle, maar het nablussen duurde nog geruime tijd. Een uitslaande brand op 20 oktober bij timmerfabriek Kooger en Zoon aan de Vossenkoog vroeg de inzet van de brandweer. Die kon niet voorkomen dat de timmerfabriek geheel uitbrandde, maar de naastgelegen Automaterialenhandel van Jan Koorn werd gespaard. Kroniekvan Oudorp juni 2008 li

Kroniek van Oudorp | 2008 | | pagina 11