iï Stidiiittjs Hlitoriich i Omlnip Sloop Slangetoren 1987 van Alkmaars Ontzet) brandde de hooischuur van de boerderij aan de Westerstraat af. Met vereende krachten konden de blussers de boerderij zelf behouden. Een gevaarlijke brand woedde in de schakelkast bij de werf van Nicolaas Witsen aan de Kraspolderweg op 2 augustus 1974. Een ontploffende gasfles en een paar gasflessen die bij de vuurhaard stonden, zorgden voor groot gevaar voor de brandweerlieden, zodat er grote voorzichtigheid betracht moest worden. Bij de branden in de sociale werkplaats, café 'De grote Slok' en het Italiaanse restaurant Portofino in Alkmaar, werd in 1976 in Alkmaar burenhulp geboden. In dat jaar brandde ook de bandenhandel 'De Friesche Brug' af Daar zorgde de opgeslagen bandenvoorraad voor een enorme zwarte rookkolom. Zakkenhandel Heijmeijer aan de Schermerweg ging op 31 maart 1977 geheel in vlammen op. Het nablussen daar duurde nog dagen. Niet alleen aan de Schermerweg, maar ook in de Huiswaard, waar die 'rotzakken' naar toe werden gebracht ontstond veel overlast door de smeulende jutezakken. Op 18 juni 1977 was het weer raak. Oudorp moest helpen bij de uitslaande brand in supermarkt de Gros II aan het Huiswaarderplein. Een gasontploffing aan de Lijsterbeslaan zorgde in het najaar van 1978 voor een fikse brand en de ontwrichting van een woning. De huizen van de buren bleven, op wat lichte schade na, gespaard. De bewoners van de getroffen woning raakten in deze nacht alles kwijt. Oudorp assiteerde op 31 oktober van dat jaar bij de brand in restaurant De oude Schuyt' aan de Stationsweg in Alkmaar. En op 15 november van datzelfde jaar ging de meubelhal van Sit Down in vlammen op. De felle brand bedreigde ook naastgelegen garagebedrijf. Dat werd in allerijl ontruimd. Een tiental schoollokalen van de Lagere Agrarische School aan de Edisomveg op het bedrijventerrein Oudorp werd in 1979 in de as gelegd.. Een van de meest spectaculaire branden voor het Brandweerkorps Oudorp was die van Oliehandel Putoline op het Schermereiland. Wij schrijven 6 juni 1980. Het explosiegevaar was groot bij dit olieverwerkend bedrijf en de vlammen sloegen metershoog uit het dak. Ook de naast- en tegenover liggende panden liepen aanzienlijke brandschade op, ondanks dat ze met vele stralen werden natgehouden. Bij autobedrijf Schot op het industrieterrein Oudorp brandde op 29 april 1981 de showroom uit. Een felle brand en een exploderende gastank richtten grote schade aan bij de Alfa Romeodealer. Rondvliegende brokstukken verwondden brandweerman Gerard Floris licht. Oudorp rukte op 19 mei 1981 uit naar het tankstation van Hoogewerf op het bedrijventerrein Huiswaard. Daar had een lekkende ondergrondse gastank van het gasvulstation vlam gevat. Tientallen propaangasflessen stonden in de brand en spatten achter elkaar uit elkaar. De grootste ontploffing blies de voorgevel van de nabijgelegen garage omver. Daarbij raakte de broer van de eigenaar zwaar gewond. Een boerderij met een rieten kap aan de Noordervaart in de Schermer brandde in juni 1982 tot de grond toe af. Gelukkig kon een beginnende brand in de rieten kap van de naastgelegen woning in de kiem worden gesmoord. De houten kleuterschool De Olifant aan de Wilgenlaan brandde 30 april 1984 geheel af. 's Morgens om vijf uur bestreed de brandweer Oudorp het vuur met zes stralen en keerde het korps rond zeven uur terug in de kazerne. Het Cornelis Drebbelcollege, dat op hetzelfde terrein was gevestigd, brandde op 2 juni tot de grond toe af. Dat gold ook voor de kantine van handbalvereniging Kolping aan de Herenweg op 4 augustus. Van aardappelhandel Wokke aan de Omval konden twee van de drie loodsen als verloren worden beschouwd. Een hardnekkige brand, waarvan het blussen werd bemoeilijkt door de lage waterdruk van de ondergrondse brandkraan en het ijs op de sloten. Daardoor was er onvoldoende aanvoer van bluswater mogelijk. Zakkenfabrikant Heijmeijer kreeg op 24 juni 1985 opnieuw te maken met de rode haan. Te lage druk in het waterleidingnet veroorzaakte watergebrek, daardoor kwam na een uur het bluswerk pas goed op 10 Kroniek, van Oudorp juni 2008

Kroniek van Oudorp | 2008 | | pagina 10