Ambachtsvrouw Charlene de Carvalho- Heineken Beschermvrouwe van de Stichting Historisch Al vanaf het begin van de oprichting van de Historische Vereniging Oudorp in december 2004 lachen de omstandigheden ons toe. We holden van de ene uitverkochte thema-avond naar de andere. En het idee van een Kroniek van Oudorp, een jaarboek met geschiedkundige wetenswaardigheden uit ons Westfriese dorp, werd warm ontvangen. Er zijn er inmiddels zo'n 1000 van verkocht. Mevrouw. Drs. Mary van Rossen Tot 31 december 2006Burgemeester van Alkmaar Op 30 mei 2006 zag de eerste Kroniek van Oudorp het levenslicht. Hij werd in het oude Gemeentehuis van Oudorp uitgereikt aan de huidige ambachtsvrouw van Oudorp, mevrouw Charlene de Carvalho-Heineken. Het gebeurde in aanwezigheid van de laatste burgemeester van het zelfstandige Oudorp, de heer Koos Kok en de burgemeester van Alkmaar die toen nog in functie was, Drs. Mary van Rossen. Verzin het maar eens om deze drie notabelen bij elkaar te krijgen op één dag. En dat zoiets vervolgens nog lukt ook. Een dag om nooit te vergeten! Onze dank gaat nogmaals uit naar de huidige eigenaar van het Raadhuis, Gerjon Rooker en zijn rechterhand Peggy Kersten die ons zo gastvrij hebben ontvangen! Inmiddels ligt de 2e Kroniek al weer voor u. De editie 2007. Een aantal scribenten heeft weer hun medewerking verleend waardoor binnen de kortste keren ook deze editie weer vol van de persen kwam rollen. Sterker nog: ook voor 2008 zijn we al weer bezig en liggen er een aantal leuke artikelen op de plank. Onze speciale dank gaat dit jaar uit naar schilder Willem Burgert. Kunstenaar Willem gaf zijn goedkeuring aan ons idee om een aantal prenten van hem te gebruiken als illustratie van een aantal artikelen. Marieke Luchtmeijer van het Regionaal Archief stelde deze digitaal beschikbaar, waarvoor onze hartelijke dank. Het maakt deze Kroniek tot een boeiend vervolg van de vorige. Veel mensen dus die hun medewerking verlenen aan onze nog jonge historische vereniging. Zoals de historische wandeling in september 2006 waarover in deze Kroniek nog meer. Het zijn er te veel om op te noemen. Maar in zijn algemeenheid onze oprechte dank. Het is voor ons een motivatie om door te gaan. En het geeft ons steeds meer het idee dat we onder een gelukkig gesternte zijn geboren Peter Groot, Voorzitter Stichting Historisch Oudorp Kroniek van Oudorp 2007 Onder een gelukkig gesternte geboren

Kroniek van Oudorp | 2007 | | pagina 7