2007 47 Historisch Dat overkwam Peter Groot, die met Ton Smit de basis legde voor de stichting. Al gauw sloten Jan de Moel en Anny Stierp zich bij hen aan. Vervolgens meldden zich Tammo Udema en Freek van der Veen, toen zij van de plannen hoorden. Enige tijd hierna maakten Joop Duinmeijer en Pieter van Wigcheren het bestuur van Stichting Historisch Oudorp compleet. Zij stellen zich aan u voor: Freek van der Veen. Graag wandel ik door Oudorp, over de Herenweg en de Westerstraat. Ik besef dan hoe lang geleden hier ook mensen liepen, woonden, leefden. Dat gevoel bekruipt mij nog meer als ik in de Oudorperpolder over het pad loop waaronder zich de muren bevinden van kasteel de Nieuwburg. Wat heeft zich allemaal afgespeeld, vraag ik me dan af. Dat wil ik graag weten en als het kan daarover vertellen. Ik woon nu zo'n 20 jaar in Oudorp. Oorspronkelijk afkomstig uit het hoge noorden, uit het Groningerland, heb ik in diverse plaatsen in Nederland gewoond. Ooit als onderwijzer begonnen bleef je niet op een plaats wonen, maar trok je na vijf of zes jaar weer verder. Maar na vier keer verhuizen was die lol er wel af en had ik mijn plek gevonden. In Oudorp. Hoewel dus geen geboren en getogen Oudorper weet ik nu dat ik hier niet meer weg zal gaan. Ik ben Peter Groot, geboren en getogen Oudorper. In de Nollen, om precies te zijn. Al ruim 28 jaar gehuwd en vader van drie dochters. In het dagelijks leven doe ik in Belastingen. Een van mijn hobby's is geschiedenis. Je kunt hier heel erg in geïnteresseerd zijn en alle boeken daarover bestuderen. Dat doe ik dan ook. Maar hier in Oudorp ligt het ook nog eens voor het oprapen. Ons prachtig dorp met zijn rijke historie kan niet zonder historische vereniging. hebben wij de handschoen opgepakt, waar we nog geen seconde spijt van hebben gehad. Want aan meer dan ruime belangstelling hebben we gemerkt dat we de (oud) inwoners van Oudorp een groot plezier doen. Jan de Moel. Ik ben geboren op 1 april 1932 en opgegroeid in de buurtschap de Nollen'. In 1943 verhuisde ik naar het huis aan de Herenweg (nummer 50) waar ik sindsdien woon. Al vanaf 1960 ben ik bezig om foto's en dia's te maken van Oudorp en vast te leggen wat er was en is en wat er veranderde. In 1970 werd ik zijdelings betrokken bij de samenstelling van het bekende boek Oudorp zoals het was'. Wat ik ook al die jaren heb gedaan is het verzamelen van foto's die ik zo van deze en gene toegeschoven kreeg. Het zijn juist de foto's (van vroeger) die mij enorm veel zeggen en vertellen. Vanaf de oprichting ben ik bij de stichting betrokken. Met hart en ziel, want ik houd van Oudorp. Voor mij geldt: 'Kom niet aan ons Oudorp!' Joop Duinmeijer. Ik ben geboren in Oudorp, in het gebied de Nollen' waar ik tot mijn 23e jaar heb gewoond. Daarna is mijn woonstek het Ooivaarsnest', aan de rand van de Westfriese Omringdijk geworden. Dus ben ik kun je zeggen een geboren en getogen Oudorper. De hang naar het Oudorpse is er geweest. Niet alleen in wonen, maar ook in werken. Daarnaast ben ik in bij de vrijwillige brandweer in Oudorp gekomen en dat ben ik blijven doen tot functioneel leeftijdsontslag op 31 december 2004. Ik zie de Stichting Historisch Oudorp als verlengstuk van mijn vrijwilligersloopbaan en probeer me daar zoveel mogelijk voor in te zetten. De historie van ons mooie dorp moet tenslotte bewaard blijven. Kroniek van Oudorp

Kroniek van Oudorp | 2007 | | pagina 47