Ik ben Ton Smit, geboren in Alkmaar in 1934 en sinds 1979 woonachtig in Oudorp. Hoe kom je als geboren Alkmaarder geïnteresseerd in de historie van Oudorp? Via de genealogie en via het actief bedrijven van de archeologie te Alkmaar, heb ik ook belangstelling gekregen voor onze streekgeschiedenis. En nu, na vele jaren gewoond te hebben in wijk' Oudorp, ligt het voor de hand dus ook interesse te hebben voor de rijke roerige geschiedenis van Oudorp. Bestuur Stichting Als je geraakt bent door wat er is gebeurd in je dorp, wat zich hier door de eeuwen heen heeft afgespeeld en je houdt van Oudorp en je vindt ook nog eens dat deze geschiedenis moet worden doorverteld, dan ga je aan de slag. Het boek 'Oudorp zoals het was', verscheen zo'n 35 jaar geleden. Daar was ik, Pieter van Wigcheren, als schrijver verantwoordelijk voor. Sedertdien zijn er meer boekwerkjes gemaakt en duizenden krantenartikelen verschenen (die inmiddels al weer tot stof zijn weergekeerd). Oudorp en zijn omgeving hebben altijd mijn belangstelling gehouden. Ook na mijn vertrek uit de Meidoornlaan naar Purmerend. Toen de gelegenheid zich aandiende weer iets in die richting te doen was het besluit mee te doen aan de stichting snel genomen. Schrijven, vormgeven en onderzoek doen horen bij het journalistieke metier. Daarom ben ik weer teruggekeerd naar de Oudorpse wortels. Ik ben Anny Stierp-Impink. Als echte Westfriezin geboren in het fraaie kerkdorp 't Veld. Bijna 47 jaar behoor ik tot het importlegioen van Oudorp, maar ik voel me Oudorpse met de Oudorpers. Mijn hobby is het verrichten van historisch onderzoek, waaronder het afschrijven van oude akten. Daardoor heb ik veel waardering gekregen voor wat onze voorouders tot stand hebben gebracht. Mijn huis - nu aan de Istriasstraat nummer 17 (daarvoor woonde ik vele jaren aan de Pastoor Maatstraat) - fungeert als het clubhuis van de stichting. Maandelijks komt het bestuur hier bij elkaar. Tammo Willem Udema. Zowel mijn eerste voornaam als mijn achternaam getuigen van een Groningse herkomst. De genealogie en de geschiedenis in breder verband hebben al vanaf de lagere school mijn interesse gehad. Als lid van de gemeente rond de Terp heb ik mij bezig gehouden met het verleden van het kerkje (op) de Terp in Oudorp. Vanuit die belangstelling heb ik contact opgenomen met de groep mensen die zich bezig hield met de oprichting van onze stichting. Ingaande op de uitnodiging aan te schuiven heb ik mij vanaf dat moment bezig gehouden met de structurering en formalisering en heb de functie van secretaris/ penningmeester van de thans formeel bij de Kamer van Koophandel ingeschreven Stichting Historisch Oudorp. Kroniek van Oudorp 2007 46

Kroniek van Oudorp | 2007 | | pagina 46