verliepen. Betrekkelijk: want de rust werd soms verstoord door positieve en negatieve feiten. Na 27 jaar dreigde, tenminste gedeeltelijk, het doek te vallen voor de Oldeburgh. In een provinciaal plan moest de Oldeburgh afslanken van 78 naar 50 plaatsen. Men kwam in het geweer. Men liet het overkoepelend orgaan van de bejaardenoorden, het LOBB een overigens door de provincie betaald, en ƒ13.000,- kostend onderzoek uitvoeren naar de tevredenheid van de bewoners. De uitkomst laat zich raden. Blijkens de annalen is de mogelijke inkrimping tot bij de Raad van State besproken en dit orgaan stak uiteindelijk dan ook een stokje voor de plannen. De verdere geschiedenis verliep in betrekkelijke rust. Er werd gestart met een alarmeringsproject voor inwoners van Oudorp. Via de kabel kon men direct een oproep plaatsen in de Oldeburgh. Het plan kwam met 125 aansluitingen redelijk van de grond maar aan de dienstverlening uit de Oldeburgh kwam bij de renovatie een einde omdat de techniek het niet toeliet dat de alarmering naar Koedijk verlegd werd. Sluiting Postagentschap In 1990 kwamen de bewoners in opstand tegen het voorzieningenniveau in de buurt. De PTT wilde het postagentschap sluiten in wat toen nog de Meermarkt was. De bewoners van de Oldeburgh dreigden massaal hun girorekening op te zeggen en of het dit protest is geweest of dat op landelijke schaal het beleid tegen deze verschraling de aanzet heeft gegeven: het resultaat was dat het agentschap bleef voortbestaan. In 1992, bestond de Oldeburgh, gerekend vanaf de opening, 25 jaar. Een feestweek werd aangekondigd. Tijdens de viering hiervan werden de oudste bewo ner de heer Quax (vanaf het begin bewoner) en Tiny Berkhout (25 jaar in dienst) gehuldigd als ereburger respectievelijk erelid van de Oldeburgh. Henk Blok huis die in 1978 de heer Kok opvolgde als voorzit ter van het bestuur, bood een 'vlag met logo' aan. Tiny Berkhout ontving overigens in 2005 bij haar afscheid de Erepenning van de gemeente Alkmaar. De 25 jarige viering kreeg blijkbaar ook nog een serieus tintje. Op 11 september 1992 werd voor instellingen in de regio een bijeenkomst gehouden met als thema het al of niet toelaten van huisdieren in een verzorgingshuis. De Oldeburgh stond volgens de verslagen moederziel alleen in haar standpunt. Vertegenwoordigers van alle verzorgingshuizen in Alkmaar en omstreken waren mordicus tegen. Het beleid in de Oldeburgh is tot op de dag van vandaag niet gewijzigd; 'de kat mag meekomen; de hond hangt af van het formaat'. In datzelfde jaar 1992 verschijnen ook de eerste plannen voor een nieuw gebouw. De Oldeburgh was gedateerd. Met woningbouwcorporatie St.Willibrordus wordt het plan opgevat om aan de achterzijde 50 aanleunwoningen te bouwen met een directe verbinding naar een nieuw te bouwen Oldeburgh. St. Willibrordus zou de Oldeburgh van de gemeente Alkmaar die met de annexatie van Oudorp eigenaar was geworden, overnemen. Deze plannen worden doorgezet. De bewoners van de Oldeburgh verhuizen in 1998 tijdelijk nar het leegstaande Zonnehof in Koedijk. In 2000 heropende de Oldeburgh het nieuwe gebouw aan de Herenweg. Financiële problemen In 2002 ging het in de Stichting financieel bergafwaarts. De bank dreigde de geldkraan dicht te draaien en organisatorische maatregen bleken nodig. De heer Lemstra werd ontslag verleend en voor een korte periode werd een interim-manager aangesteld. In januari 2004 werd (pas!) de derde directeur benoemd. In 2005 volgde ook een wisseling van het bestuur van de organisatie en werden besprekingen in gang gezet om een fusie aan te gaan met verpleeghuis Lauwershof en verzorgingshuis 't Rekerheem. In het zicht van de haven strandde deze poging. Lauwershof richtte de steven naar andere verpleeghuizen in de regio. De Oldeburgh heeft nu het voornemen om in eerste instantie alleen met 't Rekerheem verder te gaan. Het veertigste jaar van de Oldeburgh, wordt daarmee ook mogelijk het laatste jaar van 'stichting' de Oldeburgh. Niet te verwarren met 'lokatie' de Oldeburgh. Het gebouw moet nog minstens 20 jaar mee. Tijdens de in januari 2007 gehouden opening van het feestjaar kregen Reus en de dochter van de inmiddels overleden heer Koenot hun storting in de stichtingskas bij de oprichting terugbetaald. PC. Verhagen, Directeur de Oldeburgh. Directeur Ver hagen betaalt de 'schuld' van f50 terug aan de heer W Reus, die dit bedrag bij de stichting van de Oldeburgh uit akte. Kroniek van Oudorp 2007 31

Kroniek van Oudorp | 2007 | | pagina 31