De open het opla ing van d en van ee e oude Oldeburgh werd gei n schaalmodel van het geb ierd met ouw het Openbaar Centraal Stichtingenregister was ingeschreven. Dat was toen gebruikelijk. Nu is inschrijving bij de Kamer van Koophandel voldoende. Men kon aan de slag. Aan architect Ir. St. van Duin uit Rotterdam werd de opdracht gegund het gebouw te ontwerpen. Het eerste plan bestond uit een gebouw met 55 'bedden' met uitbreidingsmogelijkheid tot 80 plaatsen en 14 bejaardenwoningen. Met onze huidige kijk doet dit aantal overigens wat merkwaardig aan. Men telde 34 eenpersoonskamers, 6 tweepersoonskamers, 5 kamers voor het personeel en 4 ziekenkamers. Kamers voor het personeel werden blijkbaar in de telling meegenomen. Voor de liefhebbers van getallen: het gebouw besloeg 1055 vierkante meters en 5488 kubieke meters. De keuken had een capaciteit van 183 warme maaltijden per dag. Burgemeester Kok lichtte in de raadsvergadering in oktober de indeling nog eens toe en vertelde dat het gebouw uit twee woonlagen zou bestaan en voorzien zou worden van een lift. Over de kamers vermeldt het verslag over de raadsvergadering verder niets. Wel dat er een ruime telefooncel zou worden aangebracht. Geen bezwaarprocedure Het ontwerptraject verliep, zonder de nu gebruikelijke bezwaarprocedures razendsnel en de bijbehorende berekeningen waren dan ook snel gemaakt. De grondkosten bedroegen 135.575 en de bouwkosten werden geraamd op 872.042,-. Het huidige kabinetsbeleid is gericht op het 'scheiden van wonen en zorg'. De 'huisbaas' is daarbij een andere partij dan de zorgleverancier wat beschouwd mag worden als een opmaat voor het in rekening brengen van huurkosten aan de bewoners van zorg binnen de instellingen. De gemeente financierde het gebouw en droeg het over aan de stichting. Het bejaardenhuis zou, met goedkeuring van het stichtingsbestuur overigens, gebouwd worden in de woningwetsector omdat hiermee een gunstiger financiering verkregen kon worden. Op 28 oktober 1965 besloot de gemeenteraad het bejaardenhuis te bouwen: een hamerstuk! Er was overigens wel uitgebreid in de besloten commissievergaderingen over gesproken, volgens insiders uit die tijd. Overigens had men met de ruimte vóór het bejaardenhuis ook nog ambities. De Boerenleenbank moest er komen; een nieuw gemeentehuis (zie elders in dit nummer) en andere openbare gebouwen. De Oldeburgh zou daarmee direct in het hart van Oudorp gesitueerd zijn. Burgemeester slaat eerste paal Maandag 21 februari 1966 ging de eerste paal de grond in waarbij burgemeester Kok de heistelling bediende. Voortschrijdend inzicht bracht de gemeente echter op het idee dat het ook wel een onsje meer mocht zijn aan de Herenweg. Gaande In het zonnetje voor de nieuwe Oldeburgh is het goed toeven. Het gebouw is van woningstichting Kennemer Wonen, voorheen Sint Willibrordus. Kroniek van Oudorp 2007 29

Kroniek van Oudorp | 2007 | | pagina 29