De foto's bij dit artikel zijn beschikbaar Piet Kroon jr. die net als zijn vader de artiestennaam Kees Stet jr draagt avonden stampvol. Het ging als een lopend vuurtje. Tot vaak in het hele land. Het Alkmaars Kleinkunst Ensemble met daarin Henk Driessen en Nico Akkerman verzorgde een avondvullend programma. Door de Bonte Dinsdagavondtrein werd Kees Stet een bekende Nederlander! Maar het was een zwaar bestaan: overdag Hoogheemraadschap Noord Hollands Noorderkwartier en 's avonds optreden. In 1959 ging hij met vervroegd pensioen. Kees Stet en de Koningin In Hoorn werd het 600-jarig bestaan gevierd (nu 650 jaar) en Kees Stet werd gevraagd op te treden. De lokatie is niet meer bekend. De Parkschouwburg was er nog niet, mogelijk de Roskam? Conferencier Nico Akkerman was er ook bij. Deze was bloednerveus, want hij kwam de kleedkamer binnen en zei: "Koningin Juliana zit in de zaal"! Kees Stet kon er niet mee zitten. "Geneivend allegaar. Goeiedag me kind, was jai d'r ok? Ik ben guster nag bai je an de deur weest. Ut was bedat konkeltoid (koppiestoid). Ik docht, ik ga efkes een koppie bai je hale! Maar je was er niet! Ik heb drie keer belt. Mooi dat ik je nou efkes teugen kom! Dat maakt een hoap goed!" Dat de Koningin in het Westfries werd toegesproken viel geweldig in goede aarde. Want zoals we allemaal weten hield Juliana niet zo van kouwe drukte! Voor zover junior dat kan bekijken was in oorlogstijd het eerste huwelijk nog goed. In 1948 ontmoette hij Truus Schot, zijn tweede vrouw. Deze kon prachtig zingen. Zij was lid van operettevereniging Danza. Zij vormde een zangduo met Tom de Munck. Zij sprak keurig Nederlands. In 1949 trouwden zij nadat in 1948 Piet was gescheiden. Ulvadero Hij zat ook bij de reisvereniging. Hij ging vaak mee als reisleider naar Luxemburg en Duitsland. Hieruit ontstond een soort van toneelvereniging: Ulvadero. Ontstaan uit leden van de reisvereniging. Het Hoogheemraadschap in Alkmaar. Na z'n 22ste trok Piet naar Alkmaar, aangezien er in Winkel weinig werk was. Hij solliciteerde bij het Hoogheemraadschap. Als administratief schrijver, want toen ging alles nog met de hand. Hij kon prachtig schrijven. Hij woonde aan de Metiustraat op kamers. Later heeft hij Teetje over laten komen, maar ze zijn in Winkel getrouwd. Het Hoogheemraadschap zocht een conciërge-echtpaar voor het kantoor aan de Kennemerstraatweg 52K. Daarbij hoorde een dienstwoning. Piet Kroon nam die baan aan. Op zolder van het kantoor werd tijdens de oorlog Vrij Nederland gedrukt en het lag er vol stenguns. Dat was eigenlijk in het hol van de leeuw. Aan de overkant van de straat was de Duitse Ortskommandantur gevestigd. Piet werd 's avonds opgepakt met Vrij Nederland op zak. Hij was ook nog jaren reisleider geweest en sprak dus uitstekend Duits. Hij wist zich er uit te kletsen, maar als ze hem gefouilleerd hadden.Zijn zwager in Amsterdam had minder geluk. Hij was hoofd van het verzet daar en is op bevrijdingsdag dood geschoten. In 1950 zocht men voor Hotel Proot (later Victory) een vervanger/uitbater. Proot was fout in de oorlog en moest 'zitten'. Piet Kroon was een bekende figuur in Alkmaar; onder andere van de 8 oktobervereniging en samen met André Carell (vader van Rudi) had hij al opgetreden. Men zocht voor onbepaalde tijd een vervanger. Na een gesprek met het Hoogheemraadschap Noord Hollands Noorderkwartier kreeg Piet toestemming. Het typetje Kees Stet werd langzaam aan bekend in Alkmaar, mede door de 8 oktobervereniging. Het Gulden Vlies zat rond 8 oktober tien tot twaalf In 1950 kwam Piet junior ter wereld. Geboren in het ziekenhuis in Alkmaar. De familie woonde een half jaar in de Gerard Doustraat in het Rembrandtkwartier. Daarna trokken ze naar de Frieseweg aan de Westfriesedijk-kant in Oudorp. In een huis dat in 1935 is gebouwd. Hier - in het ziekenhuis van Alkmaar wel te verstaan - is Piet jr. geboren Maar hij is getogen in West Friesland. Hij liep eerst op de kleuterschool bij Meester Klunder en ging toen naar de Vrije School in Bergen. Dit was moeders wens. Het vervolg was de vrije school in Amsterdam waar Piet volledig op afknapte. Het gevolg was dat Piet op zijn 16e al artiest wilde Kroniek van Oudorp 2007 25

Kroniek van Oudorp | 2007 | | pagina 25