en Ruimtelijke ordening aan de orde als ingekomen stuk. Ook het KIV stuurde met de regelmaat van de klok allerlei rondschrijvens. Deze werden meestal getekend door Frans Andriesen, de latere eurocommissaris, die toen directeur van het KIV was. Verkoop van gesubsidieerde woningen Een van de ministeriele rondschrijvens ging in 1967 al over de verkoop van gesubsidieerde woningen aan de bewoners. Daar waren nogal wat voorschriften voor uitgevaardigd. Het bestuur besloot niet te zullen meewerken aan de verkoop van het woningbezit van de vereniging. Immers er was een huizenvoorraad van 68 panden. Heel veel later zou dat wel aan de orde komen en verkocht Willibrordus een fiks aantal woningen. Het bestuur in 1970 in het eerste kantoor van de woningbouwvereniging aan de Merwedestraat. V.l.n.r. administrateur G. Sijm, voorzitter J. Venneker, secre taris PA. van Wigcheren en bestuurslid Th. Smit Het waren drukke tijden voor het bestuur bij de aanvang van de bouwwerken in de Oudorper Polder. Bestuurslid Th. Smit heide voor een van de complexen de eerste paal (foto links). Later reikte hij ook een ruiker bloemen uit aan de eerste bewoonster van de laagbouw (foto rechts) worden ingeschakeld. Kok zegde wel toe dat te zullen bevorderen. De eerste burger van Oudorp zag overigens een goede groeimogelijkheid voor de woningbouwvereniging in de uitbreiding van Oudorp-Noord. Wel was Kok blij met de voorgenomen samenwerking tussen de drie corporaties, die perspectief zouden kunnen bieden voor de toekomst. Volgens Venneker was de situatie op dat moment voor Willibrordus nog weinig hoopvol, maar hij constateerde dat 'alle begin moeilijk is' en hoopte op een voorspoedige samenwerking met de Alkmaarse zusterverenigingen. Annexatie van Oudorp De rijksoverheid had de samenvoeging van Oudorp, Koedijk en Sint Pancras met Alkmaar op de agenda gezet. In alle kleine kernen werden comités tegen de annexatie op poten gezet die heftig strijd gingen voeren voor de zelfstandigheid van hun dorp. Uiteindelijk zou de strijd in Den Haag voor 'Generaal Piet Vroegop' uit Sint Pancras gunstig uitvallen. Deze gemeente bleef buiten de In september 1967 legde Willibrordus contact met de Alkmaarse woningbouwverenigingen Goed Wonen (r.-k.) en De Voorzorg (PC) om verder samen te werken. Voorafgaand aan die oriënterende besprekingen had voorzitter Venneker een uitvoerig gesprek met burgemeester J.H. Kok. Hij schreef voor deze vergadering met de Alkmaarse collega corporaties een notitie. Volgens de gegevens van de burgemeester, zo meldde Venneker, zou er in de Oudorper Polder worden gebouwd. In de agglomeratie Alkmaar konden 112 huizen gerealiseerd worden, waarvan de kaasstad 61 eenheden had verworven. Immers in het raadhuis aan de Herenweg was geen capaciteit om dergelijke grote plannen te realiseren. Ook had Oudorp geen enkele zeggenschap over de toewijzing aan de toekomstige bewoners. Het werden woningen voor Alkmaarders. Het was volgens burgemeester Kok evenmin zeker dat de woningcorporatie bij de plannen zou Kroniek van Oudorp 2007 21

Kroniek van Oudorp | 2007 | | pagina 21