BEWIJS VAN AANDEEL Willibrordus gaf aandelen uit als bewijs van lidmaatschap. Dit is aandeel nummer 1, dat van voorzitter Venneker Regelmatig liet de administrateur het bestuur weten dat hij zijn taken eigenlijk wel wilde neerleggen. De werkzaamheden aan de boekhouding vergden steeds meer tijd en hij vond zijn vergoeding voor al dat werk te gering. Hij verweet het bestuur in een brieve dat er niet voldoende werd gezocht naar een opvolger. Hij had zelf al eens iemand voorgedragen en had daarover van het bestuur niets meer vernomen. Daarom vroeg hij een verdubbeling van zijn vergoeding van 5,00 per week naar 10,-- Ook sloot hij niet uit dat als er in de toekomst meer huizen bijkomen hij zijn vergoeding naar een hoger niveau zou willen aanpassen. Het bestuur besluit de vergoeding op te trekken. Voorzitter wil taak neerleggen Tijdens de bestuurvergadering van 11 oktober 1966 las voorzitter Venneker een uitgebreide verklaring voor: Daarin kondigde hij aan dat hij zijn functie ter beschikking wilde stellen. Venneker had onafgebroken in het bestuur gezeten. Zijn reden om weg te willen gaan was het feit dat in de Oudorper Polder een groot project aan nieuwbouw voor Alkmaar op stapel stond. Venneker vond dat een jongere kracht daar de schouders onder zou moeten zetten. Het bestuur wist de voorzitter ervan te overtuigen nog een tijdje aan te blijven. Dat zou nog een aantal jaren duren. Na die periode werden bestuurslid Th. Smid en voorzitter Venneker benoemd tot erelid respectievelijk ere-voorzitter en namen de jongere bestuurders het roer over. Eind 1966 werd een complex van 20 woningen toegewezen aan Willibrordus. Deze werden in één stroom gebouwd in Oudorp-Noord (Meidoorn- en Wilgenlaan) tezamen met acht premiekoopwoningen. De firma Henselmans bouwde de huizen en in een van de koopwoningen vestigde zich één van de firmanten van het bouwbedrijf. Eind 1967 werden de woningen opgeleverd. In juni van dat jaar vroeg het bestuur belet bij het college om de woningen te verdelen. De afspraak had pas 16 augustus plaats wegens de vakanties. Medio november werden de eerste zes kamerwoningen opgeleverd. Volgens de bouwvergunning is de benedenverdieping gesplitst in een woon- en slaapkamer en zijn boven twee grote en twee kleine slaapkamers. Al vrij snel zijn er bewoners die de glazen scheidingswand weghaalden om zo een doorzon woonkamer te realiseren. De afwerking van de buurt was nog in volle gang. De nieuwe bewoners kregen al snel te maken met een strenge winter. De verwarming van de huizen geschiedde nog met een (kolen) haard. Boven was in de achterslaapkamer ook een stookmogelijkheid. Een aantal jaren later werd besloten tot het plaatsen van centrale verwarming en konden bewoners tevens kiezen voor isolerende beglazing. Uiteraard had dit een bescheiden verhoging van de huurprijs tot gevolg. De regelzucht van de nutsbedrijven uitte zich in een brief aan het bestuur. Het PWN had geconstateerd dat de bewoners van het Wuiver een douche had laten monteren. Dat was kennelijk niet gedaan door een landelijk erkend waterfitter. Dat kwam zowel de bewoners als de woningbouwvereniging op een reprimande van het waterbedrijf te staan. Maandelijks vergaderde het bestuur. Meestal werden de lopende zaken doorgenomen. Aan het eind van de jaren zestig werd het duidelijk dat de gemeente Alkmaar te krap in de bouwgrond zat. De kaasstad liet toen het oog vallen op de omliggende dorpen. Daar konden de nieuwe huizen worden gebouwd voor leniging van de nood van de woningzoekenden vanuit de kaasstad. Tijdens de vergaderingen kwamen meestal de circulaires van het ministerie van Volkshuisvesting Kroniek van Oudorp 2007 20 VERENIGING Woningbouwvereniging ST. WILLIBRQRDUS GEVESTIGD TE OU DORP (N.-H.) onderafdelingv»nde K. A.B.»fd,Oudorp, opgericht 5 Nov, i 948 Bf| Koninklijk Rrdiiit vail 9 Dec. 1950. No *8. td^cllKD jlIf vereniging, 111 tutu 1 eend in het belang van verbetering der voUuliuisvesting werkzaam GROOT VIJF EN TWINTIG GULDEN OUDORP (N.-H.J, Voorzatter

Kroniek van Oudorp | 2007 | | pagina 20