van Noordpeil vormde het uitgangspunt voor een dag Oudorp. Een wandeling en een boottocht maakten deel uit van de excursie. De interesse voor deelname was overweldigend, dat voor dit programma al snel een maximum aantal deelnemers van 100 werd behaald. Die 100 mensen melden zich uiteindelijk ook aan. Na de presentatie trokken de vijf groepen 'het veld' in. Drie daarvan startten bij 'de Kippenbrug' voor hun boottocht. De andere groepen vertrokken voor een wandeltocht over de Strandwal, langs historische punten in Oudorp, door de Oudorperhout en langs de molens die voor deze dag draaiden. De begeleiders vertelden vol enthousiasme over het gebied. Ook de deelnemers zelf hadden hun persoonlijke verhalen en lieten de historie tot leven komen. Bij basisschool de Zes Wielen aan de rand van de Oudorperhout werd een aangeboden lunch, verzorgd door het leerwerkrestaurant de DACPAN, genuttigd. Een groep wandelaars bij de Kippenbrug Waar bijvoorbeeld eens de boerderij van Admiraal stond, is de fundering nu nog te zien in de vorm van erfbeplanting. Ook tijdens de wandeling blijkt dat de deelnemers betrokken waren bij hun eigen omgeving. Persoonlijke verhalen brachten het oude dorp tot leven. Samen met verhalen over het groen en de historie van de begeleiders werd in één dag een verhaal over Oudorp neergezet. Jessica Ramakers In deze Kroniek leest u verder veel over de historie van Oudorp. Deze dag laat ook zien dat groen een bijzondere toevoeging geeft aan de mooie historische plekken in het landschap. Natuur en historie zie je hier naast elkaar, maar vullen elkaar ook aan. Het goede weer droeg zeker toe bij dat de excursie, die zeer goed was georganiseerd, en, volgens veel deelnemers, de moeite waard was om nog eens te herhalen. Zij genoten zichtbaar waarbij zij Oudorp (opnieuw) leerden kennen. Veel interesse voor deze dag en betrokkenheid bij Oudorp maakte het tot een sfeervolle belevenis. Een groot aantal Oudorpers was aanwezig. Ook voor hen werden 'de ogen geopend, zelfs als Oudorper', zoals een van de deelnemers deze dag beschreef. Kroniek van Oudorp 2007 11

Kroniek van Oudorp | 2007 | | pagina 11