Voorwoord van de voorzitter Al heel lang heb ik een eigenschap die lijkr op een tik. Een geschiedenistik. Dat is op zich geen probleem. Is goed mee te leven. Het openbaart zich in een doorlopende interesse voor geschiedenis in het algemeen, van 's morgens vroeg tot 's avonds Iaat. Mensen die ik lieflieb in mijn directe omgeving kijken er niet meer van op. En ook in bredere kring lijkt het inmiddels geaccepteerd. Maar na verloop van jaren kont ie op een punt dat je eens om je heen gaat kijken of er Êatiënren zijn met dezelfde aandoening. En dat je naast geschiedenis in het algemeen de istorie van Oudorp in het bijzonder wilt gaan uitdiepen. Ik wilde eigenlijk graag dat er een platform zou komen van lotgenoten die op deze manier net als ik hun "geschiedenis ei" kwijt zouden kunnen. Voorzichtig heb ik om me heen gekeken of er meer trekkers waren. Vorsers van het eerste uur zoals Pieter van Wigcheren en Adrie Reus, schrijvers van het boekje 'Oudorp zoals het was'. Natuurlijk Ton Smit, verzamelaar pur sang als het om beelden van ons geliefde dorp gaat. En Jan de Moei die op dat punt ook al zijn sporen had verdiend. Tijdens de eerste informele bijeenkomst op 15 december 2004 bij mij thuis bleek onder de belangstellenden de wil aanwezig om iets op poten te zetten. Vanaf dat moment waren wij historisch verenigd. En af heel snel Bleek uit meerdere hoeken van het dorp de interesse groot om een steentje bij te dragen. Ook onder de bewoners blijkt een en ander te leven. Want de eerste fotovoorstelling in zorgcentrum de Oldeburgh werd wegens overweldigende belangstelling al snel gevolgd door een tweede. Draagvlak genoeg dus. Zo is dan een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. En voor mij persoonlijk een droom uitgekomen. En u, zeer geachte lezer, gun ik dezelfde aandoening. Veel leesplezier bij deze eerste en hopelijk jaarlijks terugkerende kroniek! Peter Groot Kroniek van Oudorp 2006 7

Kroniek van Oudorp | 2006 | | pagina 6