En verder? De Schermerdijk komt uit op de Nieuwe Scher- merweg. Hier aangekomen is er niets meer van de Omringd ijk te bekennen. We vervolgen toch onze dijkweg, maar wel met een omweg. De Omringdijk loopt precies langs het Kanaal, over de Kraspolderweg. Om daar te komen, moet u even de Edisonweg nemen, dan linksaf slaan de Prof. vd Waalsstraat in. Dan bent u weer op de Omringdijk. Na de Kraspolderweg volgt u de Sc.herrnerweg (nog steeds op liet industrieter rein), Ongeveer 100 meter vóór de Schermer poort gaat u rechtsaf het Oudorperdijkje op, Dat is dat smalle dijkje op het Schermereiland dat iets hoger ligt. Dat dijkje, met aan een kant huizen en aan de andere kant auto's, fietst u af. Dan komt u uit bij de Eihmdswal aan het Noordhollaitds Kanaal. Bij die driesprong gaat u rechtsaf, u steekt de Nieuwe Schermerweg over en als u linksaf slaat, komt u op de Randersdijk. Vervolgens gaat u weer rechtsaf en li fietst op de Frieseweg. Die rijdt u helemaal uit. Aan uw rechterhand passeert u de korenmolen 't Roode Hert, uit 1610. Aan het einde van de Frieseweg is een gat in de Omringdijk: de brug over de Hoornsevaart. U rijdt over die brug, steekt de Zeswielen over en komt op de Rekerdijk (fietspad). Deze dijk is de scheiding tussen Huiswaard 1 en Huis waard 2. U steekt de Muidei waard over en gaat verder over de Rekerdijk. Op een gegeven moment maakt de Rekerdijk een bocht naar links en komt uit op de Muiderwaard. Dan gaat u rechtsaf naar het Noordhollands KanaalAls u daar bent aangekomen, gaat u rechtsaf, via de Oude Kanaaldijk, richting Koedijk. En als u dan maar lang genoeg doorrijdt, komt u op een van de mooiste delen van de Omringdijk. Over doorrijden gesproken: stap eens op een mooie dag op de fiets en ga een stukje tijden over de timringdijk. Of fiets de hele Omring dijk in twee dagen. LI kunt dan overnachten in Medemblik of in Enkhuizen. U zult er zeker geen spijt van hebben. Maarkijk goed uit in Oudorp, want daar is het 'altmet' zoeken geblazen. IJsbrand Broers De Ambachtsmo len van Oudorp. Foto: Rodi Me dia/Esther van der Linde Kroniek van Oudorp 2006 30

Kroniek van Oudorp | 2006 | | pagina 29