Noord-Holland, gevolgd door een derde degra datie in het daarop volgende seizoen met slechts vier punten uit 19 wedstrijden. In dat laatste seizoen Keurde de KNVB ook nog eens het veld af, waardoor het eerste elftal haar thuiswedstrij den bij Vrone moest afwikkelen. Intussen was in het begin van de jaren '50 het Bedrijfs- en Zomeravond voetbal in Alkmaar gestart cn vonden op het veld van De Randers wedstrijden uit die competitie op de zomer avonden plaats Daarmee geconfronteerd was het de leden ech ter hun eer re na om het dreigend einde met een verwachte verenigingsschuld van ca 500 gulden (deels aan lokale middenstanders) af te sluiten en begonnen zij activiteiten te ontplooien. Met medewerking van ambtenaren van de gemeente Oudorp werd het veld zo eens verhuurd aan Circus Mullens, waarbij de op brengsten voor de club waren en ook werden er windhondenrennen op het veld gehouden. Daarnaast mochten inwoners uit Alkmaar die van Friese komaf waren het veld tegen vergoe ding gebruiken om op zaterdag te kaatsen. In de zomer van 1955 werd de club geheel schulden vrij opgeheven. Het veld was nog enige tijd in gebruik als hon denrenbaan. In 1959 richtte Willem Akkerman hierop zijn, in Alkmaar en omstreken bekende ijsbaan in. Door latere huizenbouw raakte het sportveld voorgoed in vergetelheid. Dick Veel Kolping Boys en De Randers hebben gedurende vier seizoenen tegen elkaar gespeeld. Het laatst in het seizoen 1954—J955 waarbij De Randers Kol ping Boys nog officieel beschuldigde van het inzetten van een niet-gerechtigde speler in haar wedstrijd tegen Koedijk. Dit kon echter niet worden aangetoond bij de tuchtcommissie. Veel zou dat ook niet uitmaken, want het zou het laatste jaar worden dat er in clubverband in het Ooievaarsnest zou worden gespeeld en de club vlag van De Randers werd voor de laatste keer gestreken. Kroniek van Oudorp 2006 27

Kroniek van Oudorp | 2006 | | pagina 26