Foto De Randers van het kampioenschap van 1948T49. Van links naar rechts op de voor ste rij: Henk Huiberts, Rndie Bakker, Jan Klep per, Piet Teigeler, Henk Bakker, J. Rootl ing. Tweede rij: Gijs van Berkum, Cor van Op- zeeland. Op de achterste rijKap-per Derks, Voorzitter Jaap Mollen- vanger, Jan Stro et, Nino Barbio, Sjoerd Tem ming, Max Volgers, Joop Teigeler, Smit, Theo Bakker, Joop Groen, Arte van Dijk. een jaar later in de KNVB annalen niet meer is aan te treffen. Het leek er sterk op dat de club Oudorp gewoon is voortgezet in De Randers. Ook van deze vereniging was Rudy Bakker namelijk de secretaris terwijl de heer C.A. Kroes de consul was. De keuze om hetzelfde tenue te hanteren lag voor de hand, gezien de hoge kosten ervan en bovendien zullen er direct na de oorlog ook wel weinig voetbaltenues voorradig zijn geweest. De Randers is wel de grootste club in liet Ooie vaarsnest geweest met op haar top drie senioren één junioren- en twee aspirantenteams. Het veld van De Randers werd dwars over de De Randersvlag in top... voormalige velden van MEVO en Oudorp aan gelegd, maar de ingang bleef dezelfde als die van naar voorganger namelijk aan het einde van de Roerdompstraat. De Randers werd in 1945 direct ingedeeld in de Eerste Klasse afdeling Noord-Holland waar Oudorp 1 al speelde. Sportief succes werd er geoogst door de club toen zij in 1946 kampioen werd van deze Eerste Klasse afdeling Noord Holland en zij naar de Vierde Klasse KNVB promoveerden. In 1949 werden zij kampioen van de Vierde Klasse KNVB en moest een beslissingswedstrijd spelen op het Alkmaarse Sportpark tegen Succes uit Hippolytushoef Dit werd een gedenkwaardige strijd waarbij De Randers kort voor het einde met 3-2 achter stond tot Joop Teigler met een keihard schot scoorde. De bal vloog tegen de achterstaander en kaatste zo weer vanuit het doel het veld in waarbij de laatste man van Succes, die het doelpunt had geconstateerd, de in zijn richting springende bal in zijn armen nam om het leder naar de middenstip te schieten. De scheidsrech ter dacht dat de bal tegen de paal was gekomen en (loot voor een strafschop. Ofschoon het hele elftal protesteerde bleef hij hij zijn standpunt en werd er geen doelpunt maar een penalty toege kend. De penalty werd gemist en er werd verder niet meer gescoord. Alles bij elkaar speelde ze zeven jaar achter elkaar in de Vierde Klasse KNVB, Vanaf 1952 zette het sportieve verval zich in. In het seizoen 1952 1953 degradeerde De Randers uit dc Vierde Klasse KNVB. Elet jaar erop degradeerde zij vervolgens uit de Eerste Klasse afdeling Kroniek van Oudorp 2006 26

Kroniek van Oudorp | 2006 | | pagina 25