WO-elfta I -elfta ia va Staand van links naar rechts: J. Brammer, C. Oud, D. Groot huizen, Bout de Koning, Pieterse, Dorus Wester. Gehurkt: C. Schroder, J. Verduin, J. Tamis. Zittend: P. Groothuizen, S. Blom, J. Klanker. lijke toestemming- achter kwam dat er ook op de zondag wedstrijden zouden worden gespeeld. Vanuit zijn geloofsachtergrond verbood hij toen het gebruik van dit weiland door de jonge voetbalclub. Later hoofdveld Kolping Kennelijk was dit weiland toch voorbestemd als sportveld. Veel later, in 1961, werd hierop het nieuwe hoofdveld van Kolping Boys inge richt. Goede raad was duur. Gelukkig lag er nog een weiland achter het parochiehuis naast de Sint Jozef lagere school op de plek waar nu senioren woningen staan (zuidelijk van het dorpshuis) Het veld was vanaf het schoolplein via een steeg te bereiken, waarbij het veld kon worden betreden door een kleine dam in de sloot die er rondom lag. Het veld was eigendom van de Sint Laurenti us parochie. Vandaar dat de huur betaald moest worden aan kerkmeester Toon de Boer. Het trekken van lijnen ging in die tijd heel eenvoudig en er werd met de hand losse kalk gestrooid om zo op het weiland nog iets van een zichtbare veldlijn te creëren. Verder moest het veld vóór een wedstrijd nog zoveel mogelijk worden ontdaan van geitenkeu tels, aangezien Willem Hens tra uit Alkmaar er door de weeks zijn geiten op weidde. Extra vuilstort Het veld werd eerst op maat gebracht door een extra vuilstort aan de noordzijde met daarover weer grond. Ofschoon het veld werd omringd door sloten was de afwatering zo slecht dat er om de paar jaar takkenbossen werden ingegra ven om de afwatering te verbeteren. Het hoeft geen betoog dat dit de vlakheid van het terrein niet ten goede kwam. Veel geluk was de club in die crisisjaren niet beschoren, want vier jaar na de oprichting ging zij in 1935 ter ziele en ofschoon er in 1936 een herstart werd gemaakt kwam het definitieve einde een jaar later, in 1937. Kasproblemen lagen hieraan ten grondslag want de contribu tie van 10 cent per week bleek voor velen in die jaren teveel. De contributie werd wekelijks We zien met de oude Sint Jo zefschool op de achtergrond een elftal van WO bestaan de uit van links naar rechts: Gerrit ter Voort, Jan Tamis, Jan Klanker, Piet Schroder, Cor de Wit, onbekend en scheidsrechter P. Commandeur uit Heerhu- go waard. Midden: An dries Duinmeijer, Cor Schroder en Cor Dekker. Voor: Cor Oud, Siem Blom en Jaap Bram mer. Kroniek van Oudorp 2006 23

Kroniek van Oudorp | 2006 | | pagina 22