en zo kwam er een einde aan de eerste voetbal club van Oudorp. Feitelijk heeft SDW nooit meer dan drie elftal len gehad, gezien de uitslagen in het Noord- Hollandsch Dagblad (SDW 3 was waarschijn lijk het Juniorenteam). WO (1931 -1937) Het werd binnen de Sint Jozefgezellen als een bitter gemis ervaren dat er geen katholieke voetbalclub meer bestond in het Oudorpse. Kapelaan Westerkamp zag dat ook in en stelde direct alles in het werk om tot de oprichting van een nieuwe Katholieke voetbalclub te ko men en dat lukte. De naam werd Voetbal Vereniging Oudorp en opnieuw werd gekozen voor een afkorting. Afkortingen als namen voor voetbalclubs zijn typisch iets Nederlands. Men begon weer geheel opnieuw met een nieuw shirt dat zwart-wit gestreept was (naar het voor beeld van het Italiaanse Juventus). Het Bestuur bestond uit Nic Wortel (voorzit ter), hoofdonderwijzer Van de Laarschot (secre taris) en de bestuursleden Dorus Wester en Siem Venneker. Van der Laarschot was de drijvende kracht achter de club en hij zat elke thuiswed strijd in de steeg tussen zijn buis (ook het huis van de latere hoofd meester Nuijens) en de Sint Jozefschool, achter een tafeltje toegangskaartjes te verkopen. Af en toe wisselde hij het verkopen van kaartjes af met Piet Bijman, wanneer zijn taak als secretaris hem elders riep. Daarnaast zorgde Nic Wortel voor de ballen en trainde hij ook de jeugd. Bekende namen Bekende namen van eerste elftalspelers waren back Jan Klanker, back Piet Groothuizen, doel mannen Jan Brammer en Siem Blom, midvoor Bcp van Kooten, middenvelders Piet Schroder en Jan Tamis, spil Jan Verduin terwijl Dorus Wester grensrechter en masseur was. Dat laat ste was echt uniek in die tijd. Cees Wortel was een voorhoedespeler met regionale faam die zich door niets liet stoppen. Zo werkte hij bij Dirkshorn eerst de keeper in het doel om vervolgens te scoren, waarna hij na de wedstrijd tegen het woest geworden Dirks- hornse publiek moest worden beschermd. Later brak hij zijn been en werd het weer rustiger op de Noord-Hollandse velden. Cees was in het eerste team terechtgekomen omdat hem meer kwaliteiten werden toegedicht dan Gerrit Dek ker (de latere fietsenmaker van het Zuidend). Toen deze laatste dan ook gepasseerd werd in de elftalopstelling, pakte hij zijn spullen en stopte acuut met voetballen. Enige namén van (jeugd) spelers uit die tijd zijn: Siem Wortel, Willem Hoogeboom, Siem Commandeur, Gerrïr Slijkerman, Jan van der Giesen, Willem en Herman Rensen, Dirk Hes, Jan Rood (kip), Piet v.d. Maat (Westerstraat huis Piet Grootjes), Klaas van Veen enHannes Dekker Eigen trainer Ofschoon het in die jaren niet ongebruikelijk was dat de trainingen door eigen leden werden verzorgd, kon WO trots melden dat zij erin was geslaagd om een trainer van buiten aan te trekken. Het was Rinus Michels, afkomstig van Alkmaarsche Boys (opgericht in 1931). De fanatiekste supporter van WO was wel de Oudorpse fietsenmaker Cor Jonker die elke wedstrijd (uit en thuis) van de partij was. Dit gold ook voor de vrouw van secretaris Van de Laarschot, maar die had een heel andere reden namelijk dit was de enige manier was om haar man na afloop mee naar buis te krijgen in plaats van een wedstrijd nabespreking in Café Morsch (later Meereboer Bar Nico). De jongere spelers hadden als clubgebouw het parochiehuis dat tegen de vroegere Sint Jozef school was aangebouwd, waar de Gezellenver- cniging haar onderkomen had. Later weid daar in de zestiger jaren de Beal bunker ingericht waar veel bekende bands optraden alvorens bet gehele schoolgebouw rond 197Ü werd gesloopt. Zij speelden eerst op een veld tegenover waar nu snackbar Lobo staat aan de Herenweg. Dit weiland was van de christelijke boer Vethaak die er al na een paar wedstrijden -na zijn aanvanke- Meester Van der Laarschot als kaartjesverkoper Kroniek van Oudorp 2006 22

Kroniek van Oudorp | 2006 | | pagina 21