De namen van dit SDW- elftal zijn niet allemaal meer bekend of bij de juiste persoon te plaatsen. Twee zijn er zeker: de man met pet is Jaap Venneker (vader van Cor) en de man daar pal achter is Jan Louwen, stamvader van de voetballende jongens van Louwen in de generaties daarna. Andere namen: Cor Oud, Jan Verduin, J. Brammer, P. Groothui zen, A. Beers, Kuiper, Jan Klanker, Andries Duinmeijer en Cor de Wit. verwachting tegemoet gezien, maar ging tegen Rood-Wit uit Alkmaar met 0-4 verloren. Omdat de parochie Oudorp ook het katholieke deel van Sint Pancras en Zuidend omvatte mag het niet verrassend heten dat bij de zoektocht naar een geschikt stuk grasland om te voetbal len, een beschikbaar weiland in het Zuidend dat toen tot de gemeente Koedijk hoorde uitermate welkom was. Tegenwoordig behoort Zuidend tot Sint Pancras. Het begon bij het Bleekerslaantje in de Nollen tot net ten zuiden van waar de Boeter- slaan in Sint Pancras ligt. Terrein Simen Dekker De club startte op een terrein van Simen Dek ker (Bovenweg 201) even ten zuiden van de huidige Meeuwenlaan in Sint Pancras. Het terrein was van een matige kwaliteit, dat vergemakkelijkte het afstaan ervan voorvoet- baldoeleinden. Het was al gebruikt als circuster rein. In het eerste voetbalseizoen ontstond er ruzie met de buren omdat de bal veelvuldig in de tuin belandde. Daarbij werd schade aan het gras toegebracht omdat de spelers regelmatig door de tuin liepen. Ballen vangers bestonden in die tijd nog niet!. De buurman ging zei is op wacht staan om de eerste de beste bal die in zijn moestuin belandde in beslag te nemen. Een reservebal was in die dagen nog niet algemeen gangbaar en dus zat men direct zonder bruin monster waardoor de wedstrijd direct stil kwam te liggen. C. van der Gragt Sprong over het prikkel-draad hek om dc buurman de bal afhandig te maken. Dar lukte wel, maar hij kwam er letterlijk niet zonder kleerscheuren van af. Vervolgens werd er uitgeweken naar het Blee kerslaantje (in de Nollen). Daar was een landje tussen waar nu Cor de Wit woont en het huis van Geijteman (vroeger Turkstra) aan de Ach terweg. Daar werden op een zanderig terrein de wedstrijden gespeeld. Op dat moment zetelde de club op de grens van Koedijks- en Ou dorps grondgebied. De leden vlakten het terrein met vereende krachten. Men trachtte het veld een groener aanzien te geven door het planten van kweek, een zeer hardnekkig kruipend onkruid. Het veld beviel zeer matig waarna de club in L923 opgelucht gebruik kon gaan maken van een stuk iand, gelegen naast dat van Weel en tegenover Café Rust Wat. Dat fungeerde ook als clublokaal. De spelers verkleedden zich in een grote schuur die weer naast café Spoorzicht stond. Leden en aandeelhouders (met name de lokale middenstand) hielpen om het veld zo goed mogelijk afgezand te krijgen. Met een speciale aandelen actie werd ook een eenvoudig maar doelmatig hekwerk rond het enige veld gereali seerd. Er werd ook een kleine toko ingericht van waaruit snoep en koek werden verkocht om zo de clubkas te spekken. Ofschoon volledig voortkomend uit de parochie Oudorp, kun je bij de lokatie van de velden ook de insteek kiezen dat de club deel uitmaakt van Kroniek van Oudorp 2006 20

Kroniek van Oudorp | 2006 | | pagina 19