Madame de boerin Toen in 1971 het onderwijzerstoneel werd op geheven, kwam bij liet bestuur van TOP al snel de gedachte op om int Oudorp een opstart te maken met toneelvoorstellingen voor de jeugd in de sinterklaastijd. Het verzoek aan Wim Pie- tcrs om de regie op zich te willen nemen werd door Wim gehonoreerd en in overleg met hem werd besloten 'Het spook van Spechtenstein' in te studeren. Op 30 november en 1 en 2 december 1971 ge noten in het zaal van het Dorpshuis de kinderen van alle Oudorpse scholen met rode oortjes en koontjes intens van dit spannende sprookje. Tot op de dag van vandaag vermaakt de TOP groep nog steeds aan het begin van de sinter klaastijd de jeugd in Oudorp. Hotel Jachtlust Met de klucht 'Hotel Jachtlust' in 2003 kwam aan de zeer nauwe samenwerking met de Oran jevereniging een einde, TOP besloot de organi satie van een toneelstuk rond Koninginnedag, dat bijna 40 jaar door de Oranje Vereniging Oudorp (OVO) op uitstekende wijze steeds geregeld was, zeil ter hand te nemen. Men wilde na rijp beraad definitief op eigen benen staan. In 2004 viel de keuze op de komisch thriller 'Het ongeschreven blad van Ton Davids. Het was voor de Oudorpse bevolking even wen nen. Voortaan ontbrak tenslotte in het program mablad van de OVO de jaarlijkse informatie voor de drie toneelavonden. Dat dit tot enige verwarring leidde, was begrijpelijk. Er gingen zelfs geruchten door het dorp dat de toneel vereniging POP rond Koninginnedag geen voorstellingen zou geven. Een groot misverstand was geboren. Door middel van flyers werden de inwoners van Oudorp, de Oudorperpolder en de Nollen, op tie boogie gebracht dat dit jaar de uitvoeringen een week eerder dan normaal gewoon in het Dorpshuis zouden plaats vinden. Jubileum OVO In haar jubileumjaar kreeg TOP van de Oran jevereniging, die dit jaar eveneens haar 50 jarig bestaan viert, de vraag voorgelegd of zij het OVO jubileum wilde opluisteren met een twee tal uitvoeringen op vrijdag 21 en zaterdag 22 april. Na de jarenlange plezierige samenwerking gaf het TOP bestuur hier snel baar fiat aan. Het werd de komedie 'Doe toch niet zo dwaas' van Delia Kling, dat vertaald en bewerkt werd door Erik Bok. Dat deze hernieuwde kennismaking tot geslaag de avonden leidde, zal niemand verbazen. En zo schrijft T.O.P historie en is toneel in Oudorp altijd nog springlevend en hard op weg naar een eeuw bestaan! Door Jan Giling Peter Groot Kroniek van Oudorp 2006 15

Kroniek van Oudorp | 2006 | | pagina 14