teraf bezien is dat misschien wel jammer. Maar de prioriteiten lagen toen ook iets anders. In dit kader wil ik U een kleine herin nering niet onthouden. Vooi' het in Oudorp te bouwen bejaardentehuis (inmiddels al weer gesloopt en vervangen) moest een passende naam worden bedacht. Het was mode om in soortgelijke situaties indrukwek kende namen te gebruiken; zo werd voor een flatgebouw graag het woord 'state', in welke combinatie dan ook, gebezigd. Dat klinkt chi que en ook romantisch. Zo viel de keuze op de naam 'De Oldeburgh'. Voorzover ik me kan herinneren werd de let tergreep old' geacht te verwijzen naar de leeftijd van de toekomstige bewoners. Toen die naam in de regio bekend werd, vervoegde zich al vrij spoedig iemand, die goed op de hoogte was van de geschiedenis van Alkmaar en omgeving, aan het Oudorpse gemeentehuis; onder de arm een fiks aantal boeken ten bewijze, dat in het lange verleden niet een oude' maar een 'nieuwe' burcht vlakbij gelegen was. Bij die persoon viel de naam, waar we zo blij mee waren, dus niet in goede aarde. Kort daarop werd de naam van de Nyenburgh aan een tegen over te bouwen flatgebouw en aan het plein daarvoor, gegeven. Dir was één van de contacten die oudheidkundige aangelegenheden betrok Het is misschien wel een van de bewijzen voor de gelukkig teruggekeerde rust in de Oudorper gelederen tl at er nu een stichting van de grond is gekomen, die zich voor de historie van Oudorp zal interesseren en die zich voor het behoud van de waarden uit het verleden zal inzetten. Deze stichting is zonder meer een verrijking van het voorzieningenbestel van dit deel van de gemeen te Alkmaar te noemen. Ik vind dit prijzenswaar dig en wens de stichting veel succes en hoop, dar het niet zal ontbreken aan de actieve belang stelling van het Alkmaarse gemeentebestuur cn van hen die wonen in het dorp, dar al heel lang geleden de mooie naam van Aldenthorf' droeg. Dat nu een 'Kroniek van Oudorp' is versche nen, is bijzonder verheugend en daarom is een compliment aan het adres van het stichtingsbe stuur op zijn plaats. J.H. Kok Kroniek van Oudorp 2006 11

Kroniek van Oudorp | 2006 | | pagina 10