Bulletin van het museum 'In't Houten Huis' TE Van de voorzitter, M Aldert Pilkes 50 Ik kan u nu melden dat Jenny Mulder, beheerder/conservator van Museum In't Houten Huis wordt opgevolgd door Erik Luik. Per 1 januari 2019 vertrekt Jenny Mulder bij ons museum en gaat dan met pensioen. Jenny trad in mei 1995 in dienst bij ons museum, toen nog gevestigd aan het Jan Boon- plein te De Rijp. Samen met een team van vrijwilligers heeft zij zich in die periode van 23 jaar ingezet voor de verdere professionalisering van ons museum, dat in 2004 is verhuisd naar de huidige locatie op deTuingracht en daarbij geheel is verbouwd en heringericht. Het museum heeft een vaste plaats gekregen bij het onderwijs met haar educatieve ac tiviteiten. Jenny heeft er tevens voor gezorgd dat het museum een herkenbare positie heeft in museumland, met aansprekende tentoonstellingen als Majolica 1.0 en 2.0 Jan Kieft, waardoor wij een een museum zijn geworden van bovenregionale kwaliteit en belang. Het museum staat als een huis. Het gebouw, de presentaties, de collecties, de organisatie en de financiën zijn op orde. De komende periode staat in het teken van een aantal evenementen. Op 17 november gaan wij met alle vrijwilligers op stap en sluiten die dag af met een gezamenlijke maal tijd. Dit jaar weer het Midwinterfeest in december. Het museum doet mee met de buurt- festiviteiten en zal een walvisvaardersbivak laten zien. Op het museum terrein zijn in een aparte tent optredens gepland. Nu nog hopen op een beetje winter-weer In ieder geval genoeg momenten om u te ontmoeten in en bij ons museum Mi w\ Vo Fai Yo Va 'Et ve bn in OF Zo 2ds Erik gaat haar vanaf 1 januari 2019 opvolgen. Hij is het museale gedeelte van zijn loop baan begonnen in het Molenmuseum in Koog aan de Zaan, en beschikt vanuit die rol over kennis van de molencultuur van het Schermereiland en de omringende droogma kerijen. Meer recent was hij o.a. projectleider'Presentaties en Educatie'bij het Stadhuis museum Zierikzee, en projectleider presentaties bij het Zuiderzeemuseum. Daarnaast heeft hij als cultureel ondernemer ervaring met o.a. landschap- en waterbeheer, educa tie en publieksevenementen. Met Susan Bos (collectiebeheer) heeft Erik de opdracht om het professionele niveau te bestendigen en daarnaast de fasegewijze opstap naar 8000 bezoekers per jaar te realise ren. Ik wens Erik daarbij veel succes en het vertrek van Jenny zullen wij einde van dit jaar gaan markeren. In ieder geval wens ik Jenny alvast alle goeds toe. De tentoonstelling over 'De Koe' is een succes, en opnieuw hebben wij op een veiling een prachtig schilderij van Klaas Weeshoff kunnen aanschaffen. Met de belangrijke on dersteuning van de Stichting Vrienden van het Museum! In Hi dt er

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 50