imiMen lenKomKlIlng Gebruikt Tl n- Met de tentoonstelling over de gebroe ders Admiraal, kwam de vuurdoop. Jenny werd voorgesteld aan een ieder die bij- en rondom het museum werkzaam was. Wil ma den Engelse, Otto Brunsting en Cisca Pranger hielpen haar op weg. Later kwa men daar Joep Surie, Alie Mulder en Guus Collewijn bij. Het museum was toen nog op het Jan Boonplein en de aanstelling was voor acht tien uur per week. De ene dag in Heems- Van beheerder naar beheerder/conser- vator st in h- >ij n- le te in ;n rk ri le in in Op het Jan Boonplein was er een team van zes mensen (hiervoor al genoemd) waar ze mee samenwerkte. Daar werden tentoon stellingen gemaakt, maar in het raadhuis van Graft gebeurde dit eind jaren tachtig In 1995 werd ze getipt door haar vroegere ook al. Jessy Borstlap was daar al die jaren stagebegeleider Ferry Walberg. een trouwe medewerkster, en zij coördi- Er was een functie in de aanbieding als be- neerde de vrijwilligers aldaar, heerder van het museum in De Rijp. Ze solliciteerde (haar jongste zoon Tim was zeventien, dus ze had meer armslag) 3 en kreeg de baan. Ellen Bokhove was haar voorgangster. Jaren later kwam Ellen weer terug als cultureel ambtenaar bij de ge- g meente Graft-De Rijp. Ze was inmiddels praktisch en theoretisch I een vakbekwame vrouw met jaren erva- I ring op allerlei gebied binnen de kunsten- sector. De speerpunten van het museum waren: Educatie en Perscontacten. punten voor kunst, cultuur en educatie kerk bleef ze erbij doen, want het geld was voor het basis- en voortgezet onderwijs, hard nodig. Wat geld verdienen betreft Er waren zeven steunpunten in Noord-Hol- was het in de kunstensector geen vetpot land waaronder een in Heemskerk. De co ordinator aldaar vroeg of Jenny één dag Ze voelde zich als een vis in het water in per week bij hen kon komen werken. Ein- haar nieuwe baan. Het is al eerder aange- delijk een betaalde baan, zij het wel wat haald: 'Van je passie je werk kunnen ma- magertjes voor maar één dag, echter haar ken, maakt dat werken altijd leuk is', is haar doel was bereikt. Van haar passie haar werk quote. Ze vertelde het ook haar kinderen:' maken, ook al kon ze er nog niet van leven. Waar je goed in bent, probeer daar je werk Ze werd tevens freelance verslaggever bij van te maken'. het Dagblad Kennemerland' met een ei gen rubriek: Wat is Kunst? 45

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 45