Als een spin in het web INTERVIEW MET SCHEIDEND CONSERVATOR JENNY MULDER Kantoor Kraam 42 Van kantoor, naar kraam, naar kunst en cultuur Met ingang van eind december a.s. gaat 'onze'Jenny het museum verlaten. Ze gaat met pensioen, zoals dat heet. Alhoewel ze al twee jaar over tijd is. Tot nu toe doorge werkt, tot genoegen van allen die met haar samenwerken en van het bestuur Maar nu gaat het toch echt gebeuren. Per 1 november start er een nieuwe beheerder/conservator, die dan nog twee maanden door Jenny ingewerkt gaat worden. Jenny Mulder is sinds 1995 beheerder/conservator van het Museum In 't Houten Huis en het Grafter raadhuis. Er zijn zoveel werkzaamheden in het museum te doen, zoveel vrijwillige me dewerkers met verschillende taken om mee samen te werken, zoveel werkgroepen om aan deel te nemen, zoveel contacten buiten het museum te onderhouden, zoveel exposities te bedenken en uit te voeren, dat ze werkelijk een spin in het web is van alle levendige bezig heden die plaatsvinden in het museum. Drie en twintig jaar lang heeft ze dit boeiende werk gedaan en kan ze het wel van de daken schreeuwen. 'Als je je passie kunt omzetten in werk, is werken altijd leuk'. ven wonen tot de liefde haar naar Amster dam dreef. ti n Kunst en cultuur, de sector waar Jenny uit eindelijk in terecht kwam, is in haar genen meegegeven. Haar vader, die ze helaas niet gekend heeft omdat ze pas drie jaar was toen hij overleed, was een begenadigd amateur toneelspeler bij toneelvereniging 'Vondel' in Uitgeest, de plaats waar ze opgroeide met haar twee broers en zus. Haar vaders broer speelde daar ook tot op hoge leeftijd toneel en was tevens voorzitter van de ver eniging. Als negenjarig meisje speelde ze al bij het jeugdtheater, wat onderdeel was van Vondel. Helaas werd het jeugdtheater door geldgebrek opgeheven, anders was ze er zeker blijven spelen. Hilarisch hoe ze nog haar rollen weet. Eerst speelde ze bloem, daarna mocht ze boom zijn en aan het eind van haar jeugdtheater bestaan mocht ze Koningin zijn. 'Is uw maaltijd u goed bekomen, gade..?', was haar laatste zin! Op haar zeventiende verhuisde ze met haar ouders (haar moeder is hertrouwd) naar Heemskerk en daar is ze nog lang blij- C k v v\ W Si h Maar het avontuur trok en op haar acht tiende schreef ze zich met een vriendin in bij een opleiding voor kraamverzorgende. Drie maanden kreeg ze een interne oplei ding en negen maanden praktijklessen. Een prachtig vak met vele kanten. Niet al leen het ondersteunen van de kraamvrouw en de baby verzorgen en het huishouden draaiende houden, maar ook het omgaan met verschillende soorten mensen van al lerlei rangen en standen. Het zorgde dat ze zich ontwikkelde tot een vrouw die van alle markten thuis was. De ervaringen die ze in die jaren heeft opgedaan, zorgen er Op haar zestiende was ze ook al in Amster dam beland en reisde ze op en neer naar Heemskerk. Een baan bij een verzekerings maatschappij zorgde toen ter tijd ook voor een interne kantooropleiding. Kom daar heden ten dage nog maar eens om!

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 42