I RHh Raadhuisberichten ÜQ Lc* Hij is weer van u, veel leesplezier. Eric Berkhout 3 Alweer de laatste Kroniek van dit jaar! En nu maar afwachten wat 2019 gaat bren gen. Dat er binnen de OHV op bestuurlijk niveau iets staat te gebeuren is zeker, maar daarover later meer. Terugkijkend op 2018 kunnen we consta teren dat het jaarlijkse uitje in september weer een groot succes was. Michèle Tromp had dit uitje naar de Friese hoofdstad Leeu warden weer tot in de puntjes verzorgd. Hulde daarvoor! In de afgelopen jaarvergadering is met unanieme goedkeuring van de aanwezige leden besloten de contributie met één hele euro te verhogen. gend jaar eigendom is van de gemeente Alkmaar. Naar onze mening hoefde dat niet te betekenen dat ons beeld niet ge plaatst kon worden. De gemeente Alkmaar ging hier in mee, en 3 november jl. is het paard met sokkel naar een tijdelijke opslag verhuisd. Een datum voor het plaatsten van het monument was bij het ter perse gaan van deze Kroniek nog niet bekend. Wat staat er in deze Kroniek? Diederik Aten schreef een mooi artikel over de gerestau reerde schilderijen van een Schermer tim merbaas en diens vrouw. We blijven in de Schermer bij het artikel van Jan Pilkes over het realiseren van de nieuwe Wipbrug in het Zuideinde van Grootschermer. Cees Molenaar wilde wat kwijt over de aanstaande kaderenovatie van de Rijper Tuingracht en kreeg hier de gelegenheid. Maja de Jong-de Herder schreef een prach tig artikel over haar vader. Fred Hoek heeft het over de Siekmannen, en Liesbeth Vrak- king interviewde Jenny Mulder, scheidend conservator van het museum, Het tuindersmonumentje dan. Het beeld is af, maar kan omdat er wat'complicaties' zijn opgetreden nog niet geplaatst wor den. Het blijkt dat de grond waar het paard van Graft naar toe zou verhuizen, pas vol- Eind oktober was er ook weer de gebruike lijke najaarslezing. Met de Grote Kerk in De Rijp hadden we duidelijk voor een A-loca- tie gekozen. Dat moest ook wel, want met Adrianus Relandus als onderwerp, zou elke andere locatie misplaatst zijn geweest. We hadden weer een geduchte concur rent aan Koning Voetbal, en ook was er elders iets te doen. Toch wisten ruim vijf tig geïnteresseerden de weg naar de kerk te vinden. Henk van Rinsum, die de lezing gaf, sprak zelf over de mooiste plek waar hij ooit gesproken had. Wij kunnen dat na tuurlijk alleen maar beamen. De zoekplaatjes werden allemaal opgelost. Foto 1 was S.V. Graftdijk seizoen 1968/1969. Alle namen bekend. Foto 2, de klas van juf Henny in de Witte Ezel in De Rijp. Alle namen zijn inmiddels bekend. Foto 3, de woning in aanbouw staat aan de Noorddijk in de Noord-Beemster. Foto 4, laat de (gelegenheids)touwtrekclub van de Kromme Horn zien. Ook hier zijn de na men bekend

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 3