I te as at Zieke Aldert n 39 willen ze onen', en vervolgens ging hij naar bed. De volgende morgen dartelde er een dik lam om het schaap. De schapen weidde hij, als een herder, ook Toen eens een schaap moest onen (beval len) en het lam er niet afkwam, riep Aldert de hulp in van Ros. Maar dat hielp niet, dus adviseerde Ros om de veearts erbij te halen, want het werd alsmaar donkerder. Daar wilde Aldert niets van weten. Hij had een andere oplossing. Samen hielpen ze het schaap in het schuitje en roeiden in de schemer naar De Rijp. Aldert liet het schaap los in zijn keuken en zei tegen Ros: 'Ik laat het licht aan, want alleen bij licht beitje goedkoper was, en dat was meestal niet aan de markt gelegen. wel eens langs het Oudelandsdijkje. Pas serende Dirk Bark riep hem toe dat hij ze achter het hek moest houden. Maar Aldert stoorde zich daar nauwelijks aan en zei: 'Och Dirk, een hapje hier en een hapje daar, dat geeft toch niet!'. in in ir- ie lij b- ar at ld d n d ar Niet helemaal waar dat hij er niets voor over had. Jaarlijks kwam hij met de kermis bij Ros aan de deur en zei: ‘Ik heb wat lekkers voor jou", en gaf hem één paling die hij uit z'n broekzak haalde. Ros nam hem dankbaar aan, maar voerde hem later Ook Aldert raakte op leeftijd en werd zie kelijk. Ros en de buren zorgden er voor dat hij iedere dag te eten kreeg. Hij vond dat heel gewoon, ook dat hij daar niets voor hoefde te betalen. Als echter de buurvrouw om een paar eieren kwam, moest ze wel de portemonnee trek ken. Net zo gemak kelijk wees hij het eten van de buur vrouw af. Nadat hij eraan had geroken, gaf hij het terug, met de woorden: ‘Dat moet ik niet'. Ros had z'n lunch room en kon niet op vaste tijden met eten bij Aldert aankloppen. Nel moest dan van Aldert horen: "Aar dige jongen, maar je ken niet van hem op aan...".

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 39