>P ir. er in er ari ?n Schoenen, koeien, schapen en kippen Ü- De bovenverdieping ingericht als schoenmakerswerkplaats 35 al vroeg hun vader. Op vrijdag 9 februari 1923 kwam hij te overlijden in De Rijp. Aanvankelijk woonden de ouders van Piet en Aldert iets meer terug, aan Rechtestraat no. 53, waar ook hun kinderen werden geboren. Het is niet bekend of ze dat be zaten, huurden of inwoonden. Het huis heeft nog steeds de indeling, waarbij je je kunt voorstellen dat aan de straatzijde een werkplaats/winkel aanwezig moet zijn geweest. Vader Christiaan was de laatste 'lapzakdrager'van het brandweerkorps die nog de oude Jan van der Heyden spuit be diende. Niet een belangrijke functie, maar Zij kregen een dochter Aagje, maar die hield het slechts vier jaar vol en stierf op die leeftijd. Daarvoor was Petrus Johannes geboren op vrijdag 5 oktober 1900. Vernoemd naar zijn grootvader van vaderszijde. Hij kreeg als roepnaam Piet. Een jaar na Aagje werd in De Rijp op woensdag 23 december 1903 Aldert ge boren en vernoemd naar z'n grootvader van moederszijde. De mannen verloren toch de man die alle klein gereedschap mee moest sjouwen, dat moest tenslotte ook gebeuren. in jk ■n Ie in '9 Moeder Siekman, maar ook de gebroe ders, konden maar moeilijk het verlies van haar dochter en zusje verwerken en hiel den haar slaapkamertje op zolder in ere. Het ledikantje, dat de volgende bewoners aantroffen, is nog opgeknapt en opnieuw Vader Christiaan kocht op vrijdag 14 sep tember 1904 het pand Rechtestraat 63 van Jan siemz. Visser voor 1.600 gulden. Er werd in gewoond, gewerkt en gewin keld. In het pand bevond zich een regen- waterput die later ook is teruggevonden. Tot de komst van een drink waterleiding in de jaren twintig van de vorige eeuw is deze in gebruik geweest. Met de inrich- ting van de schoenma kerij en winkel is aan de voorzijde een groter venster gemaakt dat als etalage dienst moest I doen. In de lijn van hun vader werd de schoenmake- rij door de gebroeders voortgezet, vooral door Piet die zijn werkplek had boven de winkel. Hij bracht daar zijn tijd hoofdzakelijk door met de reparatie van schoenen, nieuwe schoenen werden al lang niet meer gemaakt. Aldert hield zich voornamelijk bezig met de dieren. Als er extra hulp nodig was, werd hij geholpen door zijn broer, en na diens overlijden door mijn vader en broer.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 35