h Draagvlak Cees Molenaar 26 om het dorp nog aantrekkelijker te maken. Het is natuurlijk niet zo dat de kaden in De Rijp de eersten zijn die hersteld moeten worden, in Amsterdam, Leiden, Den Haag en in Alkmaar zelf is veel ervaring opge daan. Het voorkomen van verzakking van panden, het grondwaterpeil en doorvoe ren voor nutsvoorzieningen, het is overal al aan de orde geweest. Een penseeltekening, vermoedelijk uit 1830. Hier nog met ophaalbrug. mogen nemen van het werk van Redt De Rijp en het latere Dorpsbelangen, mede dankzij deze mensen is het dorp het waard om te bezoeken. Toerisme is een belang rijk issue voor de gemeente Alkmaar, en als bewoners gaan we er ook prat op in een fraai dorp te mogen wonen. Als we dat vast kunnen houden en er met elkaar de schou ders onder zetten, wordt het nog mooier. Ti kt ei Niet dat de Oudheidkundige vereniging bezig moet zijn met het terugbrengen van het dorp naar van vóór 1900, maar het voorkomen dat het Beschermd Dorpsge zicht wordt aangetast en de mogelijkhe den aangrijpen als deze zich voordoen om Er zullen meer bijeenkomsten volgen, en uitleg van technische mogelijkheden (en onmogelijkheden) zullen hierbij passeren. Uiteraard zal ook het kostenaspect een wellicht doorslaggevende rol spelen. Doch voor de eerste spade de grond in gaat, is het meer dan wenselijk dat er inzicht is in de mogelijkheden, en moet er voldoende draagvlak zijn voor de uiteindelijke keuze. Het geopperde idee om weer een doorgang naar het buitenwater te creëren achter de Gro te Kerk langs via het Bakkersgrachtje, is wel heel aantrekkelijk. Laten we dan ook weer het water de Tuingracht noe men en de weg Tuinbuurt. Stelt u zich het plaatje voor, kijkend vanaf de Dam- brug naar de Tuinbuurt met de ophaal brug net geopend. een stukje mooie historie weer zichtbaar te maken, is een schone taak. Toch? In de vorige Kroniek hebben we kennis

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 26