De officiële opening op 3 augustus 2015 door o.a de burgemeester Voorspoedige bouw Jan Pilkes Geraadpleegde literatuur 23 De bouw verliep voorspoedig. In juni wer den de landhoofden gerealiseerd en begin juli 2014 stond het staalwerk overeind. Op 23 augustus 2015 werd de brug officieel in gebruik genomen door burgemeester Piet Bruinoogehij deed dit samen met de oud-bewoners van het Zuideinde Sjoukje Nijholt, Meta Pilkes en Gerda de Boer. Achteraf gezien zijn we door het oog van de naald gekropen, want enige tijd na de oplevering ging aannemer VBK failliet, en ook de staalleverancier uit Emmen, de fa. Hof Frieling, moest de deuren sluiten. Al met al kan dit traject bestempeld wor den als een geslaagd 'burgerinitiatief'. Het enige verschil is dat de wipbrug geen wipbrug meer is, daar wilde de gemeente geen geld aan spenderen. dat er niet vlak naast de belendende boer derijen geheid hoefde te worden. Maar de pramen kunnen er onderdoor, echter nog steeds zonder hooi, maar dat was toch al verleden tijd. Alleen de binnen- visser voelt zich weer'in tijden van weleer'. Het Schermereiland, Een zeevarend platte landsgebied 950-1800 door Herman Kaptein Noord-Hollandse kerken en kapellen in de Mid deleeuwen, ca. 720- 1200 door A.M. Numan - De Kroniekjaargang 29 nummer 3, septem ber 2012: De korenmolens van Zuidschermer door Leo den Engelse; De Kroniek, jaargang 31 nummer 2, september 2014: Hoogspanningsmasten in de driehoek Velsen-Oterleek-Diemen door Eric Berkhout. Margreet Hoek voor haar informatie o.a. de gemeentelijke verslagen.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 23