De sloop van de brug door een rupskraan. April 2014. Inspraak 21 Met de gemeente was afgesproken dat wij inspraak zouden krijgen in het aanbeste ding- en bouw traject om zo het oorspron kelijke model te realiseren. Rekening hou dend met de nieuwe eisen, zoals breedte en hoogte, was Fred Hoek in zijn element om met zijn adviezen en werkoverleg met de gemeente Schermer een zo goed mo met de vele particuliere bijdragen, voor een substantieel gedeelte van het beno digde bedrag. Sluitsteen was het door Pieter Wispelwey gratis aangeboden concert in de Neder landse hervormde kerk. De kaarten waren binnen een aantal dagen uitverkocht en er moesten zelfs een aantal'fans'van Pieter in den lande teleurgesteld worden. gelijke replica van de brug te realiseren. De aannemer werd VBK uit Hoorn, en eind april 2014 ging de sloop van de brug van start. Eerst werd de sloot rondom de brug afgedamd, waarna een grote rupskraan korte metten maakte met het betonnen bouwsel. Vrachtwagens reden achteruit vanaf het raadhuis naar de brug om zwa re containerbakken puin te laden en af te voeren. Ook de oude, houten funderings palen werden er uitgetrokken. Relatief korte palen van een meter of zes, met een scherpe punt. Dat is op zich vreemd voor een funderingspaal, maar ondanks dat was de oude brug geen millimeter gezakt. De heier die in mei kwam, nam geen enkele risico. Onder de fundering verdwenen (tril- lingsvrij) meer dan twintig schroefpalen van achttien meter. Het gebruik hiervan was op eigen initiatief van de stichting, zo en ■e- in de er- de •ns ?n. ar- art ar- an, ig' rik Je ms ad ke 'el, ta- el- ;n- ars al nt- ig- 30. en je- ies en ie- De ;o- jn.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 21