Aanbesteding. C M in di kt d< er 01 dr m et di SI gi la bi m dt KEBK VOOG DEN der Hervormde Gein, te Groot-Scheruiec zullen, behoudens nadere goedkeuring, op Maandag den 5n Maart 1888 AANBESTEDEN Eenig Timmer-, Metsel-, Schilder- en Stukadoorwerk aan het Kerkgebouw aldaar, benevens het maken van een brug. Aanwijzing in loco zal geschie den op Donderdag den In. Maart a. s. Bestekken zijn ii 75 Ct. ver- krjjgbaav bij den Heer J. SMIT Cz., te Groot-Sclienner- (4369) De oude wipbrug terug in 2015. In 20 krantenknipsel laat zien dat deze wel eens uit 1888 gestamd kan hebben. Peter Leeg water, de toenmalige wethouder, heeft veel inspanningen verricht om de opbouw van 'vroeger' weer terug te krijgen. Hier mee is het weer een waardige toegang tot de kerk, pastorie en naastgelegen begraaf plaats verkregen. In 2011 kregen de naaste bewoners van de brug aan het Zuideinde te horen dat de brede, betonnen brug vervangen zou gaan worden. Bij Wim Brouwer, Jan Wind en Jan Pilkes was toen het idee geboren om de wipbrug weer in oude luister te her stellen. Zij informeerden bij de gemeente Een krantenknipsel uit 1888, waarin de kerkhofbrug wordt aanbesteed. Schermer of er meegedacht mocht wor den bij het realiseren van een nieuwe wip brug in oude stijl. Het viel echter niet mee om met de ge meente Schermer op één lijn te komen. De wethouder had een voorkeur voor een 'so bere en doelmatige brug', zonder een zgn. hameipoort (bovendeel). Moeizame gesprekken en ook conflicten met de bestuurders volgden, met als re sultaat dat wij na een halfjaar overleg in december 2011 een brief kregen van de burgemeester dat ze met ons stopten. Maar wij lieten ons niet zomaar wegsturen. Er werd een stichting opgericht, met daar in ook Fred Hoek als bouwkundig expert en Aldert Pilkes als ervaren fondsenwer ver. Om aanzien en draagvlak te creëren, vormden we een 'Comité van Aanbeveling' met o.a. Simon Ruiter, Ard Schenk, Diederik Aten en Barend Hoogedorp. Voor draagvlak lobbyden wij bij de ver schillende politieke partijen en ook de Dorpsraad van Grootschermer ging ons initiatief steunen. Tenslotte kwam het gesprek met de ge meente weer op gang en mochten we ons plan presenteren aan de gemeenteraad van Schermer. Daar was de uiteindelijke uitslag duidelijk: de opbouw mocht wel, maar die moesten wij dan zelf maar beta len. Als een soort'voorwaarde'voor deel name moest de Grootschermer gemeen schap zelf 35.000 bijdragen. Een fors bedrag, en helemaal in het licht van de 85.000 euro die de gemeente zelf al uitgegeven had aan 'onderzoeks- en ont- werpkosten'. Met aftrek van het leuning- werk werd het bedrag uiteindelijk 25.000. We moesten dus zelf fondsen werven, en die uitdaging hebben wij succesvol opge pakt. De stichting schreef veel organisaties en bedrijven aan en zij zorgden, samen De toegang naar de Nederlands Hervorm de Kerk in Grootschermer liep van het Kerkepad middels een ophaalbrug met bovenbouw over de achtersloot. Deze bovenbouw is echter al heel lang verdwe nen. Toen werd vestgesteld dat de brug genhoofden van de Kerkebrug erg slecht waren, zijn deze in 2005 vervangen. Een

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 20