iet Aandrijving Passagiers Bemanning De volgende 'Uit de Pen van..' is van Jenny Mulder 51 ste de eg Toen museum In 't Houten Huis de Maria-Lijntje kocht, zijn er een aantal aanpassingen voor passagiers aangebracht. Zo hebben wij de vloer in het ruim verhoogd om beter naar buiten te kunnen kijken. Er is door Kramer Scheepsreparatie Machinefabriek in Zaandam (Kees Kramer, één van de eigenaren, woont in De Rijp) een bordes en een trap gemaakt om gemakkelijk in het ruim te komen. Tevens is er een huif opgezet, zodat je bij regen droog kunt zitten. Alle zijflappen kunnen omhoog. Tenslotte is er een lift aange bracht, zodat ook rolstoelers mee kunnen. Wij varen met groepen van minimaal 10 personen naar allerlei bestemmingen, zoals de Museummolen in Schermerhorn, een 'Rondje Starnmeer'en het Fort bij Spijkerboor. Meer informatie op www.houtenhuis.nl/varen. De Maria-Lijntje wordt door vrijwilligers bemand. Zij zorgen voor het varen en onder houd. Schippers zijn momenteel: Ruud Aries, René van Essen, Dick van der Goot, Frits Lie man, Chris Martin, Henk van der Molen, Cees Molenaar, Michel Negenman, Dirk Scher merhorn, Bart Valom, Sjoerd van der Wal en Johan Warnaar. Ook is er weer een motor in geplaatst. Het is een drie cilinder Kromhout motor uit 1938. Het was één van de twee motoren die het waterpeil van het vliegveld Bergen op orde moesten houden. De motor is al een bezienswaardigheid op zichzelf. In 1970 is het schip in Amsterdam terecht gekomen. Het werd omgebouwd tot woon boot. Zo werd de oude Industriemotor eruit gehaald en veranderde de machinekamer in badkamer met douche en toilet. In Amsterdam heeft het schip vier verschillende ei genaren gehad. Het heeft ook nog een tijdje'Scarpio'geheten. De laatste Amsterdamse eigenaar heeft er jarenlang aan gewerkt om het schip weer in zijn oude staat te doen herleven. De deels verrotte houten opbouw is eraf gehaald. Het roefje is weer in de oor spronkelijke staat teruggebracht en er zijn weer luiken over het ruim gelegd. je- nis ds- en De 13. jd-

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2018 | | pagina 51